Pse po i frikësohet Kosova ratifikimit të marrëveshjes për tregti të lirë me Turqinë?

0
Kosova e ka lënë në sirtarë, të pa ratifikuar, marrëveshjen për tregti të lirë më Turqinë, që nga viti 2013, përderisa shteti turk e...

Aksion i Policisë së Kosovës, arrestime në qytete të ndryshme

0
Policia e Kosovës me anë të një konference ka njoftuar sot për disa aksione që shpien me arrestimin e disa personave. Në rajonin...

Qeveria nuk ngutet me Demarkacionin

0
Drejtuesit e koalicionit qeverisës e pranojnë se Kosova ka humbur shumë kohë me çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, megjithatë thonë...

87 raste të aborteve në QKUK gjatë këtij viti

0
Në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare (QKUK), gjatë vitit 2016, deri tani janë regjistruar gjithsej 87 raste të aborteve. “Arsye më e shpeshtë...

Shqipëria ka detyrim kushtetues ta mbrojë Kosovën dhe interesat kombëtare

0
Politologu Afrim Krasniqi ka folur për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe Shqipëri, me ç’rast ka vlerësuar se ka mungesë të koordinimit dhe konsultimeve...

Liberalizimi bën “bashkimin” pozitë-opozitë

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në takimin me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme, ka arritur të bie në ujdi që...

Përfundojnë bisedimet në Brukselit, Serbia kërkon të diskutoi për Trepçën, Kosova refuzon

0
Në Bruksel ka përfunduar dita e parë e raundit të ri të dialogut në nivel teknik, ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Gjatë dialogut, pala serbe ka...

Vdes në aksident trafiku hoxha Riad Emini

0
Personat që kanë humbur jetën nga aksidenti i mbrëmshëm në fshatin Gracë të Lipjanit janë motër e vëlla. Ata janë Gentiana dhe Riad Emini. Riad...

Kosova mirëpret Shqipërinë në Konsullatën e Përbashkët në Munih

0
Kosova ka mirëpritur Shqipërinë në Munih, në Konsullatën e Përbashkët që është hapur nga të dyja shtetet ku kanë marrë pjesë edhe ministrat e...

Suspendohen 10 zyrtarë të burgjeve, ndihmuan arratisjen e Lushtakut

0
Ministria e Drejtësisë ka konfirmuar raportimet e lajmi.net lidhur me suspendimin e 10 zyrtarëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës, pas ngritjes së aktakuzave ndaj...