Mustafa aprovon dorëheqjen e Çollakut

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pranuar sot kërkesën e ministrit për Integrim Evropian, Bekim Çollaku, për lirim nga detyra. Me këtë rast duke i...

Jep dorëheqje ministri i integrimeve, Bekim Çollaku

0
Ministri i Integrimeve, Bekim Çollaku që nga sot më nuk do të jetë më ministër i Integrimeve Evropiane. Dorëheqjen ai e ka konfirmuar vet ai në një...

Vazhdojnë hetimet për sulmin ndaj RTK-së dhe shtëpive të Shalës e Mehës

0
Kohëve të fundit kemi qenë dëshmitar të sulmeve të ndryshme ndaj institucioneve publike, mediave e madje edhe ndaj personave zyrtarë. Sulmi në Kuvendin e Kosovës,...

Këtë vit, Gjykata Speciale ngre aktakuzat e para

0
Pas emërimit të David Schwediman-it në krye të Prokurorisë Speciale, pritet që aktakuzat e para të ngrihen në fund të këtij viti ose në...

PDK gati për zgjedhje, LDK thotë se nuk është momenti i duhur

0
Kosova shpejt mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Të paktën këtë ide e ka dhënë nëpërmjet deklaratave publike shefi i ri i...

Demarkacioni s’duhet të procedohet sërish në Kuvend

0
Sekretari i përgjithshëm i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi ka thënë se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi duhet të korrigjohet...

Vazhdojnë bisedimet në Bruksel, flasin për urën e Ibrit

0
Bisedimet Kosovë-Serbi vazhdojnë sot në Bruksel, ku të dy delegacionet do të japin vlerësimin për rivitalizimin e urës së Ibrit, pas fillimit të punimeve. Dje...

Ahmeti: Nëse Vetëvendosje vendosë për dhunë, unë largohem

0
Nëse Lëvizja Vetëvendosje përcaktohet për dhunë, unë nuk do të jem pjesë e këtij subjekti politik. Kështu është shprehur Kryetari i Komunës së Prishtinës,...

Serbia dhe Kosova pajtohen për “targa prej letre”

0
Kryesuesja e delegacionit kosovar në bisedimet teknike me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë ta ketë kaluar një ditë të lodhshme me 9...

Emiratet të interesuara për investime në Kosovë

0
Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka vazhduar vizitën në Emiratet e Bashkuara Arabe. Në njoftimin për medie të MPJ bëhet...