Thaçi: Të bashkohemi në luftën kundër trafikimit me njerëz

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në konferencën e organizuar për Ditën e Bashkimit Evropian Kundër Trafikimit me Qenie...

Qeveria në negociata me Gjermaninë për 47 mln euro grante

0
Një delegacion i Qeverisë së Kosovës, i kryesuar nga Ministri i Financave Avdullah Hoti, po merr pjesë në negociatat ndërqeveritare me Qeverinë Federale të...

Lista Serbe e dërgon në Kushtetuese edhe Ligjin për Investime

0
Lista Serbe do të dërgojë sot ankesë në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës për Ligjin e Investimeve Strategjike. Ky ligj u miratua në seancën e javës...

Islamic Relief Kosova, shënon Ditën Ndërkombëtare kundër Varfërisë

0
Islamic Relief nȅ Kosovȅ, me rastin e 17 Tetorit - Ditës Ndȅrkombȅtare pȅr Vvogȅlimin e varfȅrisȅ, ka shënuar njȅ aktivitet vetȅdijȅsimi. Stafi dhe vullnetarȅt e...

Qeveria ndan 30 mijë euro për Aeroportin e Gjakovës

0
Qeveria e Kosovës ka ndarë të martën mjete financiare në vlerë prej 30 mijë euro për mbulimin e shpenzimeve të sigurisë dhe nevojave të...

Lista Serbe shtyn Demarkacionin

0
Bojkoti, që Lista Serbe po ua bënë institucioneve, po ia pamundëson Qeverisë riprocedimin e Marrëveshjes për Demarkacionin mes Kosovës e Malit të Zi në...

Ferati: Koalicioni ka problem me votat për demarkacionin

0
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sadri Ferati, ka thënë se koalicioni qeverisës është stabil për shumicën e...

Qeveria nesër i drejton Kushtetueses, kërkesë për pezullim të likuidimit të Trepçës

0
Qeveria e Kosovës do të dorëzojë nesër në Gjykatën kushtetuese, kërkesën për masë të përkohshme ndaj likuidimit të Trepçës nga ana e AKP-së. Kjo pasi...

Irinej: Kosova është plaga më e madhe e popullit serb

0
“Kosova është plaga më e madhe e popullit serb”. Kështu ka thënë kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej, në një ligjëratë që ka mbajtur...

17.6 për qind e kosovarëve jetojnë në varfëri të plotë

0
Dita ndërkombëtare për zhdukjen e varfërisë e gjen sërish Kosovën në krye të listës së vendeve më të varfra në Ballkanin Perëndimor. Sipas të dhënave...