Albin Kurti paralajmëron luftë në Kosovë

0
Ish kreu i vetëvendosjes Albin Kurti, paralajmëron se çështja e demarkacionit mund të sjellë sërish luftë në Kosovë brenda 5 viteve. “Kufiri është çështje e...

Vetëvendosje: RTK është instrument i klaneve mafioze

0
Lëvizja Vetëvendosje sërish ka drejtuar akuza në drejtim të televizionit publik, raporton KTV. Nga objekti i Kuvendit të Kosovës, deputetja e këtij subjekti politik, Shqipe...

Thaçi dekoron komandantin e KFOR-it me Medalje Ushtarake për Shërbim në Kosovë

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar gjeneralin Sir Michael David Jackson me Medaljen Ushtarake për Shërbim në Kosovë. Sipas një komunikate për media, Gjeneralit...

Gjykata: Banorët kanë qenë në dijeni që nga viti 2008 se pronat e uzurpuara...

0
Gjykata Themelore në Prishtinë ka sqaruar se gjatë ditës së djeshme në lagjen “Dardania” është vepruar në ekzekutim të aktgjykimit të plotfuqishëm të gjykatës...

Këto janë rregullat më të rëndësishme për shoferët në ligjin e ri

0
Më datën 20.09.2016, hyri në fuqi Ligji Nr. 05/L - 088 për Rregullat e Trafikut Rrugor. Qëllimi i këtij ligjit, sipas MI-së, është rritja...

‘Islamic Relief Kosova’ ndihmon familjet e varfra në Mitrovicë

0
Drejtoria për Integrime Evropiane dhe Mirëqenie Sociale, sektori i Qendrës për Punë Socilae, falë bashkëpunimit të mirë me organizatën humanitare “Islamik Relief Kosova” ,...

Hyseni: Të korrigjohet prezantimi i Kosovës ose e lëshojmë konferencën në Bratisllavë

0
Prezantimi i Kosovës me Rezolutën 12 44 në nismën ministrore të Procesit të Pragës e cila po mbahet në Bratisllavë të Sllovakisë, ka nxitur...

Delawie: Amerika do të investojë 12 milionë dollarë për luftimin e korrupsionit

0
Përfaqësuesit e bizneseve në Kosovë konsiderojnë që luftimi më i madh i korrupsionit do të rris besimin e qytetarëve dhe zbut papunësinë. Madje, Greg...

Qeveria: Oferta për të biseduar për demarkacionin është serioze

0
Me t’u kthyer nga vizita në SHBA, kryeministri Isa Mustafa pritet të intensifikojë angazhimet e tij për takime të përbashkëta me spektrin politik për...

Ahmeti: Vendimin për largimin e banorëve e zbaton Gjykata, jo Komuna

0
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar të martën pas intervenimit të Policisë për largimin e disa familjeve nga banesat e uzurpuara...