Gërvalla: Ekzekutuesit e Jusufit, Bardhoshit dhe Kadriut nuk ishin shqiptarë

0
Vajza e patriotit dhe atdhetarit Jusuf Gërvalla, Donika Gërvalla-Schwarz, sot kur edhe është ditëlindja e Jusufit, ka folur për rrjedhën e hetimeve që shteti...

Protestat studentore, shënuan një faqe të ndritur të historisë së rezistencës

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes statusit në Facebook ka folur për ditën që sot shënon 19 vjetorin e protestave të studentëve. Thaçi ka thënë...

Tahiri: Në raundin e tretë të dailogut, diskutohet për të zhdukurit

0
Tash e 18 vjet më shumë se 1600 persona në Kosovë figurojnë të zhdukur. Qe 18 vjet qindra familje kosovare po jetojnë me plagë të...

Të dënuarit kërkojnë kompensim nga shteti

0
Mbi 8 mijë qytetarëve u janë shkelur të drejta kushtetuese, kur gjykata donë i dënuan për kundërvajtje me vuajte të dënimit me burgim. Gazmend...

Çeku u beson komandantëve

0
Manipulimi me listat e veteranëve të luftës së UÇK-së e ka sjellë buzë kolapsit financiar Kosovën. Këto abuzime të miratuara nga Qeveria, po cilësohen...

Po zgjidhen gjyqtarët e Speciales

0
Zyrtarë të Bashkimit Evropian (BE) e kanë vlerësuar si hap tejet të rëndësishëm zgjedhjen e gjyqtarëve të Panelit Ndërkombëtar, por, siç thonë ata, aktivitetet...

Seanca gjyqësore për të dyshuarit në rastin “Stenta”, më 21 tetor

0
64 të persona në rastin “stenta” do të ulen në bankën e të akuzuarve më 21 tetor. Mantelbardhë e zyrtarë të lartë të institucioneve të...

Kryetari i ri i PD-së, Sylejman Çerkezi: Kuvendi ishte legjitim, kishte ftesë edhe KQZ-ja

0
Të mërkurën, Partia e Drejtësisë ka mbajtur një Kuvend të jashtëzakonshëm, ku edhe është zgjedhur kryetari i ri, Sylejman Çerkezi. Në një prononcim për “Indeksonline”,...

Nehat Thaçi kthehet në Nish

0
Nehat Thaçi, drejtori i arrestuar i policisë është rikthyer përsëri në Nish, ndërsa gjykata e këtij qyteti pritet të vendosë rreth masave që do...

Dogana konfiskon 3000 litra naftë të kontrabanduara

0
Dogana e Kosovës ka arritur të parandalojë kontrabandimin e 3000 litra naftë në rajonin e Mitrovicës. Gjatë patrollimeve rutinore njësit e anti-kontrabandës kanë hasur në...