Mustafa: S’do të plotësojmë asnjë kusht nga palët në këmbim të votës për demarkacion

0
Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se shumë shpejtë në Kuvend do të riprocedohet projektligji për demarkacion, por pa precizuar ndonjë datë. Megjithatë, ai tha se...

Islamic Relief dhe START dhurojnë 290 çanta me material shkollor për fëmijët jetimë

0
Organizata Humanitare "Islamic Relief Kosova", me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka bërë shpërndarjen e 290 çantave me komplet materialin shkollor,...

Koci: Kosova është para vdekjes klinike, fajtor për këtë janë partitë politike dhe liderët

0
Avokati i njohur, Arianit Koci ka thënë se Kosova është jofunksionale e kjo për shkak të situatës politike në vend. Koci përmes një postimi në...

Daçiq: Duam normalizim me Prishtinën, por mos u gënjeni se do ta njohim

0
Duam paqe e stabilitet në rajon, thotë Ivica Daçiq. Mbi qëndrimin e Serbisë në rajon, bisedën e ministrit të Jashtëm serb me Victoria Nuland...

Sot mbahet seanca për Azem Sylën dhe të tjerët

0
Pas lirimit nga paraburgimi, sot nga ora 9:30 në Pallatin e Drejtësisë do të mbahet seanca e radhës për rastin e ish-deputetit Azem Syla...

Mjekët dhe infermierët ikin nga Kosova

0
Përderisa numri i pacientëve që frekuentojnë, në baza ditore, Qendrën Klinike Universitare, është më shumë se 30 mijë vizitorë, sektori i shëndetësisë po përballet...

Corriere Della Sera: Vetëm një viktimë kosovare nga rrëzimi i aeroplanit

0
Sipas gazetës italiane Corriere Della Sera, nga rrëzimi i aeroplanit që ndodhi mbrëmë në Shkup, është një viktimë kosovare, Visar Begaj, ndërkaq të tjerët...

Komunat, 650 mijë euro për mëditje

0
Shuma të mëdha parash të buxhetit të shtetit, edhe më tutje vazhdojnë të shpenzohen nga komunat e Kosovës për mëditje, shërbime telefonike, por edhe...

Kundër Demarkacionit, s’u interesojnë vizat

0
Opozita kosovare është e vendosur që të mos lëshojë pe për Marrëveshjen e Demarkacionit të Kufirit me Malin e Zi, pavarësisht se pa këtë...

Vizat mund të hiqen në fundvit

0
Ministri Bekim Çollaku ka thënë për “Zërin” se ratifikimi i Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi do t’i hapte rrugë vendimit të Bashkimit...