Jabllanoviq: Ministrat serbë të Mustafës marrin 70% në tenderë

0
Kryetari i Leposaviqit, Dragan Jabllanoviq, ka deklaruar se me ministrat serbë në Qeverinë e Isa Mustafës komandon Marko Gjuriq, drejtor i Zyrës për Kosovën...

Kandiq: Arrestimi i Thaçit – veprim i pamenduar politikisht e juridikisht

0
Kryetarja e Iniciativës KOMRA, Natasha Kandiq, i tha Radios Evropa e Lirë se Serbia me arrestimin e drejtorit të Policisë së Kosovës, për rajonin...

Izraeli nuk do ta njohë paravarësinë e Kosovës

0
Izraeli nuk do ta njohë ekzistimin e Kosovës si shtet i pavarur. Kështu së paku ka thënë ambasadorja e sapozgjedhur e Izraelit në Serbi, Alona...

Veterani i UÇK-së rrëfen se si u frynë listat

0
Ishte rreth 15 vjeç kur iu bashkua luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Por, ndihet i turpëruar me atë që ndodhi pas luftës në...

Në mungesë të deputetëve dështon mocioni për veriun

0
Në Kuvendin e Kosovës nuk ka pasur mjaftueshëm deputetë për të votuar mocionin të cilin e propozoi deputeti i Vetëvendosjes, Ismail Kurteshi, pas interpelancës...

AAK e NISMA kërkojnë zgjedhje të jashtëzakonshme

0
Koalicioni opozitar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe NISMA për Kosovën, janë shprehur të gatshëm që të hynë në zgjedhje të parakohshme. Sipas tyre,...

Nehat Thaçi dërgohet në Beograd për t’u marrë në pyetje nga Prokuroria Speciale

0
Drejtori i Policisë për rajonin e Mitrovicës së Jugut, Nehat Thaçi, pas mesditës është dërguar në Beograd. Vladimir Stanojeviq, zëdhënës i Gjykatës së Nishit, ka...

Asgjësohen 25,610 kg produkte ushqimore dhe higjienike

0
Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë të ditur se sot janë asgjësuar 25,610 kg produkte ushqimore dhe higjienike nga agjencitë që funksionojnë ne...

Rimbursimi i kuponëve fiskal fillon nga 1 tetori

0
Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar qytetarët rreth aplikimit dhe dorëzimit të plikove me kuponë fiskal për tremujorin e tretë 2016. Aplikimi për rimbursim të...

Miratohet buxheti i komunës së Prishtinës

0
Kuvendi komunal i Prishtinës ka votuar buxhetin për vitin e ardhshëm. Në mbledhjen që është duke u mbajtur sot buxheti i komunës u votua pas...