Shukri Buja: LDK-ja po pret dobësimin e PDK-së

0
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Shukri Buja, është shprehur i pakënaqur me funksionimin e deritanishëm të koalicionit qeverisës PDK-LDK. Ai ka vlerësuar se...

PD-ja e quan moralisht joparimore pjesëmarrjen në zgjedhjet e Drenasit

0
Dega në Drenas e Partisë së Drejtësisë vlerëson se kandidimi për të parin e Drenasit në kushtet dhe rrethanat e krijuara është në shpërputhje...

Mustafa: E ardhmja evropiane e Kosovës është e vetmja alternativë

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë dhe në lansimin e Agjendës për Reforma Evropiane, ku ishte i pranishëm edhe komisioneri Evropian...

Thaçi krijon dy nëngrupe punuese për reformën zgjedhore

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka mbajtur takimin e dytë me përfaqësuesit e subjekteve politike, me të cilët ka diskutuar sërish...

KDI: Kosova sërish pa progres substancial në Raportin e KE-së

0
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), në përputhje me misionin e saj, adreson katër çështjet kryesore të theksuara në Raportin e Komisionit Evropian për Kosovën,...

Haxhiu: Hetuesia nuk po e zbardh por po e ndërton rastin Dehari

0
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha sot se publikimi i pamjeve të kamerave nga burgu i Prizrenit...

Nxënësit e xhamisë “Habib Habibi” në Ferizaj, e përfundojnë leximin e Kur’anit

0
Dje pas namazit të drekës, në xhaminë "Habib Habibi" të Ferizajt, u mbajt ceremonia e Duasë së Hatmes me rastin e përfundimit të leximit të...

Thaçi: Njohja e Pakistanit ka qenë frymëzim për shumë shtete

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri jorezident të Pakistanit për Kosovën, Sohail Mahmood. Thaçi...

Akuzohet koalicioni për ndëshkimet nga BE-ja

0
Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë thënë se Raporti për Kosovën i vitit 2016 është ndëshkim për politikanët kosovarë, të cilët nuk po i kryejnë...

Presidenti Thaçi takon përfaqësuesit e partive politike

0
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, i ka ftuar sot në takim përfaqësuesit e partive politike për të biseduar për reformën zgjedhore. Takimi i thirrur nga...