6980 studentë aplikojnë për pranim në konvikte

0
Qendra e Studentëve e UP “Hasan Prishtina” në Prishtinë, më datën 22 shtator do të shpallë rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte për...

Haxhiu shkarkon dy zëvendësdrejtorë (Vendimet)

0
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka shfuqizuar dy vendime që kishin të bënin me dy emërime, sipas saj, pa bazë ligjore në Shërbimin Korrektues...

Scott: Prishtina duhet ta heq taksën, BE vazhdon të udhëheq dialogun

0
Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, tha të hënën se Prishtina duhet ta heq taksën mbi mallrat nga Serbia për të vazhduar negociatat midis...

Termet në Pejë dhe Istog

0
Duke u bazuar në Rrjetin Sizmik, Shërbimi Gjeologjik i Kosovës dhe Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, si dhe në analizën numerike të Rrjetit Sizmologjik të Kosovës,...

Sot dita më e nxehtë e muajit

0
Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta. Parashihet të jetë dita më e nxehtë e këtij muaji. Temperaturat minimale kanë lëvizur...

Policia e Kosovës me njoftim të rëndësishëm për mbylljen e autostradave

0
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se më 26, 27 dhe 28 korrik autostradat do të jenë të mbyllura përkohësisht Kjo për arsyen se...

“Der Standard”: Serbia ta harrojë ndarjen e Kosovës

0
Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të cilësohet si historike, pasi do të lë pas të gjitha mosmarrëveshjet që ekzistojnë mes dy shteteve. Ajo duhet...

Veteranët “shtjerrin” buxhetin e Kosovës, për 3 muaj u shpenzuan gati 20 milionë euro

0
Prokuroria Speciale e Kosovës ka larguar 738 emra nga lista e veteranëve që konsiderohet se kanë përfituar jashtëligjshëm pensione. Për këtë, lajmi.net ka raportuar dje ekskluzivisht, teksa ka...

ZRRE: Në katër komunat veriore me shumicë serbe nuk do ketë rritje të tarifave...

0
Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), Ymer Fejzullahu ka thënë se katër komunat veriore me shumicë serbe nuk janë pasqyruar...

BE garanton marrëveshje për kodin këtë javë

0
Bashkimi Evropian po insiston që të zbatohet marrëveshja për kodin shtetëror +383. Ndërmjetësuesi i dialogut Kosovë-Serbia ka komentuar mosmarrëveshjet mes palëve për marrëveshjen për...