Veseli: Trepça punë e kryer, Gjuriq s’ka çka të merret me të

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se çështja e Trepçës është punë e kryer tashmë dhe e ka porositur Drejtorin e...

Inspektorati Policor njofton për arrestimin e tre policëve dhe një noteri

0
Inspektorati Policor i Kosovës ka sqaruar arrestimin e tre zyrtarëve policor dhe një noteri. Sipas IPK-së, në Viti më datën 7 të këtij muaji janë...

Heqja e vizave mbetet veç premtim

0
Kanë kaluar gati gjashtë vjet kur filluan premtimet e lidershipit për liberalizimin e vizave, ndërkohë që ende nuk dihet se kur qytetarët e Kosovës...

Lista Serbe shqyrton daljen nga Qeveria e Kosovës

0
Ministrat serbë në Qeverinë e Isa Mustafës, Lubomir Mariq (Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal), Dalibor Jevtiq (Ministria për Kthim dhe Komunitete), Branimir Stojanoviq...

Haziri: LDK nuk i frikësohet zgjedhjeve

0
Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri shprehet kundër prishjes së kalendarit zgjedhor, por thotë se partia e tij nuk u frikësohet zgjedhjeve të parakohshme edhe...

Serbia po bllokon bisedimet për kodin telefonik të Kosovës

0
Insistimi i Serbisë që të trajtojë fushën e telekomunikacionit në Kosovë, si pjesë të pasurisë së saj, po bëhet pengesë serioze për përparime në...

Thaçi në Vjenë: Pa Ballkanin Perëndimor, Evropa nuk është e plotë

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Kongresin Panevropian në Vjenë në panelin me presidentë të rajonit ka folur për procesin e integrimeve evropiane të...

Kryeministri i përgjigjet Gjuriqit: Trepçës i kemi dhënë drejtimin e duhur

0
Reagimi i kryeministrit të Kosovës erdhi pak minuta pasi Shefi i Zyrës për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka reaguar për Ligjin e Trepçës...

Gjuriq e shpall “të pavlefshëm” Ligjin për Trepçën, Serbia i drejtohet OKB-së

0
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar se vendimi nga ana e institucioneve të Kosovës “për konfiskimin e...

Myftiu Tërnava në mesin e 500 myslimanëve më me ndikim në botë për vitin...

0
Myftiu Tërnava është vlerësuar një figurë kyçe në përpjekjet e popullsisë myslimane për të kapërcyer tmerret e luftës Në këtë listë janë përfshirë figurat në...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...