Taksa 100%, rriten çmimet ushqimore në Serbi

0
Vendosja e taksës 100% nga qeveria e Kosovës vazhdon ta “dridhë” Serbinë. Pasi shteti serb i humbë më shumë se 1 milion euro në...

Thaçi viziton ekipin olimpik të Kosovës në Pyeongchang

0
Presidenti i Kosovës ka udhëtuar për në Pyeongchang të Koresë Jugore për të parë nga afër garat e skitarit kosovar, Albin Tahiri, garuesi i...

Emilija Rexhepi i bashkohet Grupit Parlamentar të AAK-së

0
Deputetja nga komuniteti boshnjak, Emilija Rexhepi i është bashkuar grupit parlamentar t AAK-së. Këtë gjë e konfirmoi përmes një postimi në “facebook” deputeti i AAK-së,...

Kurti poston foto e video të reja nga Brukseli, tregon se kush u kujdes...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka publikuar sërish fotografi e video nga vizita që pati në Bruksel. Me anë të një postimi në Instagram, Kurti...

Hoxhaj: Kosova përkrah Turqisë në këto momente të vështira

0
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave që mbetën të vrarë nga...

Osmani: 17 shkurti i 2008-s është i pakthyeshëm dhe Republika e Kosovës është e...

0
Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne në nder të 12-vjetorit të Pavarësisë. Nën udhëheqjen e kryetares Vjosa Osmani, Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë...

Ambasadorët e QUINT-it e mbështesin Kosovën në dialog me Serbinë

0
Pas takimit me ambasadorët e shteteve të QUNT-it është deklaruar Fatmir Limaj, bashkëkryesuesi i Ekipit të Dialogut me Serbinë. Bashkëkryesuesi i Ekipit të Dialogut me...

Krasniqi: Më i logjikshëm koalicioni me VV-në, sesa me PDK-në

0
NISMA dhe AAK-ja më mirë do të ishte të bënin koalicion parazgjedhor me lëvizjen “Vetëvendosje”, me të cilën bashkëpunuan sa ishin në opozitë, sesa...

Zgjedhjet e 22 tetorit do të monitorohen nga më shumë se 20 mijë komisionerë

0
Në kuadër të mbarëvajtjes të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), do të angazhoj mbi 20 mijë komisionerë nëpër të...

Prokuroria s’ka filluar ende hetimet për ‘Pronto II’

0
Edhe pas publikimit në vazhdimësi të skandaleve të zyrtarëve të lartë të PDK-së të njohura tashmë si Pronto II, prokuroria e shtetit ende nuk...