Asnjë ankesë në PZAP dhe Supreme, rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve shpallen nesër

0
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe Gjykata Supreme deri tani nuk kanë pranuar ankesa nga asnjë subjekt politik lidhur me rezultatet e mbrëmshme...

Spitalet rrezikojnë të mbesin pa ushqim

0
Spitalet e Kosovës rrezikojnë të mos arrijnë të paguajnë shërbimet e pastrimit dhe të ushqimit, si rezultat i shkurtimeve buxhetore të bëra nga ana...

Moti sot në Kosovë

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas IHK-së,...

Analistët: LDK dhe VV duan zgjedhje të parakohshme, jo platformë për dialog me Serbinë

0
Partitë politike, si pozita dhe opozita, duhet të lënë anash politikat ditore dhe të ulen së bashku që të ndërtojnë platformën e shtetit të...

Vuçiq e quan Kurtin joracional, i bën thirrje NATO-s që të veprojë

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, njeri joracional. Vuçiq gjatë takimit në Rashkë me liderët e serbëve në...

Gjuriq: Grenell ka sjellë porosinë se taksa do të hiqet, SHBA nuk e pranon...

0
Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq pret heqjen e taksës ndaj mallrave serbe në Kosovë. Drejtori i të...

Liderët e rajonit takohen me Scholzin në Greqi

0
Liderët e shteteve të rajonit janë takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, në kuadër të Samitit të krerëve të shteteve të Evropës Juglindore (SEECP)...

Ambasadori amerikan në Beograd: Serbia duhet ta njohë Kosovën

0
Kyle Scott ka theksuar se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrimin e tyre për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Prokurori i Shtetit në përcjellje të zgjedhjeve në komunën e Drenasit

0
Prokurori i Shteti, ka angazhuar ekipin e prokurorëve të mjaftueshëm në komunën e Drenasit dhe në Prishtinë, së bashku me stafin mbështetës të udhëhequr...

LAJMI I FUNDIT: Policia e Kosovës arreston Gjuriqin

0
Policia e Kosovës ka arrestuar në Mitrovicë të Veriut shefin e të ashtuquajturës zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq. Arrestimi ka ndodhur në tubimin serb në...