KQZ s’e din kur do të fillojë numërimi i votave me kusht dhe atyre...

0
Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, pritet të nis numërimi i votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe...

Rritet numri i kosovarëve që marrin nënshtetësinë serbe

0
Për shkak se qytetarët e Kosovës ende nuk mund të lëvizin pa viza në vendet e Bashkimit Evropian, shumë të rinj gjejnë rrugë të...

Projektligji i ri i pamëshirshëm për shkelësit e detyrës zyrtare

0
Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, ka dhënë detaje se çfarë do të ndodh me projektligjin e ri që do të ndihmojë për parandalimin e...

Çerkezi nis vizitat nëpër degët e PD-së

0
Kryetari i sapozgjedhur i Partisë së Drejtësisë, Sylejman Çerkezi, me bashkëpunëtorë, ka nisur vizitat nëpër degët, me qëllim koordinimin e aktiviteteve të mëtutjeshme dhe...

Lista Serbe po bojkoton institucionet e Kosovës, por jo pagat dhe benefitet

0
Slobodan M.Vujiçiq, kryetar i Shoqatës dhe Unionit të Malazezëve në Kosovë, përmes një letre dërguar medieve u ka bërë thirrje serbëve të Kosovës që...

Haradinaj: Taksen nuk e heqim, nuk i nënshtrohemi Serbisë dhe Rusisë

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit të orëve të vona që kishte me krerët e shtetit, tha se kanë diskutuar në lidhje me...

Vesel Veseli tentoi të mashtroi IPK duke fshehur bisedat me 16 vjeçaren nga Drenasi

0
Kryeshefja e Inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi në raportimin e saj para Komisionit Parlamentar ka bërë të ditur se zyrtari policor Vesel Veseli...

Këshilltarja e Veselit, Arbana Xharra, shëtitet nëpër Amerikë, ndërsa merr rrogë nga shteti

0
Këshilltarja e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, Arbana Xharra ka alamet page. Ajo merr rrogë mujore 1512 euro në muaj, më shumë se Kryeministri...

Një i vdekur dhe mbi 600 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh të COVID-19. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit një person i infektuar ka ndërruar jetë, shkruan lajmi.net. Gjatë...

Prishtinasit prinë me daljen në votim

0
Prishtina deri tash po prinë me daljen e qytetarëve në votim. Në kryeqytet deri në orën 11:00 kanë votuar 15.675 ose 8,32 përqind të...

Presidenti ukrainas: Aneksimi rus është i pavlefshëm

0
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka nënshkruar një dekret që shpall të pavlefshëm aneksimin e pjesëve të Ukrainës nga Rusia, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas dekretit,...