Michel: Fokusi i Kosovës duhet të jetë dialogu

0
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka thënë se fokusi i Kosovës duhet të jetë dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit që të zbatohen të...

Miliona fëmijë sirianë të privuar nga të drejtat themelore

0
Fëmijët në Siri, në vendin ku për të shtatin vit vazhdojnë luftimet, janë të privuar nga të drejtat themelore, ndër të cilat janë edhe...

Mustafa: Me PDK-në flasim vetëm për rrëzim të Qeverisë

0
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar takimin që pati në shtëpinë e tij me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Mustafa ka...

Thaçi i përgjigjet Delawies: Për Ushtrinë s’e pyesim Serbinë

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se transformimi i FSK-së në Ushtri të Kosovës nuk mund të konsiderohet unilateral. Kjo sepse sipas...

AKR dhe NISMA me koalicion qeverisës në Mitrovicë

0
Kandidati i AKR-së për kryetar komune dhe njëherësh kryetar i degës së kësaj partie në Mitrovicë, Agim Bahtiri dhe kryetari i degës së NISMA...

Tarifa që godet ekonominë

0
Vendosja e tarifës për qarkullim në autostradën “Rruga e Kombit” e cila po hasë në kundërshtime të shumta, sipas ekspertëve të fushave ekonomike dhe...

Aksident tragjik: Vdes një i mitur në Bjeshkët e Istogut, bie në humnerë

0
Një aksident me fatalitet ka ndodhur në Bjeshkët e Istogut në vendin e quajtur Polane, ku një i ri ka vdekur pasi ka rënë...

Haradinaj: Pas vendimit të Kushtetueses, për 48 orë do ta votojmë Qeverinë e re

0
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, tha se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit për mandatimin e...

Deputetët e AAK-së që rrëmbyen karrige në Kuvend, PSD me vetëm një deputete

0
Listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është...

0
COVID-19, KFOR-i vazhdon punën në mënyrë efektive dhe të sigurt Në përgjigje ndaj pandemisë globale të virusit korona, Forca e Kosovës e udhëhequr nga NATO...