Protestojnë sërish punëtorët teknikë, organizatori gjobitet me 200 euro

0
Për të tretën herë me radhë, punonjësit teknikë të SHSKUK-së dhe QKUK-së po protestojnë me kërkesën e njëjtë, meqë sipas tyre të njëjtit janë...

Shtatë të arrestuar për dhunë në familje

0
Shtatë raste të dhunës në familje janë raportuar në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës. Sipas njoftimit nga Policia, në Prishtinë është arrestuar një grua...

Ministrja gjermane e Mbrojtjes në Prishtinë, pritet nga kryeministri Kurti

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja e Mbrojtjes së Republikës Federale të Gjermanisë, Christine Lambrecht, kanë diskutuar për vazhdimin e mbështetjes së Kosovës...

Dita e Eksodit: Imazhet që i treguan vuajtjen tonë botës (VIDEO)

0
Bota mësoi për vuajtjet e shqiptarëve në Kosovë përmes imazheve të dhimbshme të historive personale që ngërthenin në vete vuajtjen e madhe të popullit. Ndër...

Prishtina i konsideron të kota reagimet e Beogradit për Trepçën

0
Qeveria e Kosovës i konsideron të kota dhe të pakuptimta reagimet në Serbi në lidhje me miratimin e Ligjit për Trepçën nga ana e...

Presidentja Osmani gradon inspektore gjenerale në FSK, Irfete Spahiun

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka graduar me titullin inspektore gjenerale në FSK, Irfete Spahiun. I pranishëm në këtë ceremoni ishte kryeministri Albin Kurti, ministri...

“Po harrojnë se ekziston virusi”, paralajmërohet valë e re e COVID-19 në Kosovë

0
Javën e fundit është ulur numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë dhe në të njëjtën periudhë ka rënë edhe interesimi i...

72 të shëruar dhe 54 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
72 TË SHËRUAR DHE 54 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Haradinaj liron nga detyra zëvendësministrin Musa Cena

0
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka liruar nga detyra zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal, Musa Cena. Haradinaj ka thënë se vendimi është marrë mbi bazën e...

Profesori që priste avancimin në UP, akuzohet për ngacmim seksual

0
Dekania e Fakultetit të Mjekësisë, Suzana Manxhuka-Kërliu, në mbledhjen e sotme të Senatit të UP-së, tha se një kandidat për avancim është akuzuar për...