Salih Mustafa dënohet me 26 vjet burgim nga Gjykata Speciale në Hagë

0
Gjykata Speciale dënoi me 26 vjet burgim, ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa nën pretendimin se ka kryer krime lufte. Gjyqtarja tha se...

Vetëvendosje në përgatitje të projektligjit për dokumentimin e krimeve të luftës

0
Lëvizja Vetëvendosje (LVV) është në përgatitje të Projektligjit i cili do t’i dokumentonte krimet e Serbisë gjatë luftës së viteve 1998-1999. Deputetja e kësaj...

Ngrihet aktakuzë kundër Murat Mehës

0
Një vendim i aplikuar për herë të parë vetëm ndaj ‘Marigona Rezidenc’, ka bërë që Murat Mehës në cilësinë e Kryeshefit të Agjencionit Kadastral...

Radhë të gjata për t’u testuar për COVID-19 edhe sot

0
Shumë qytetarë janë parë duke pritur në radhë për t'u testuar për COVID-19, edhe mëngjesin e së premtes, në oborrin e Qendrës Klinike Universitare...

Edhe sot mot me shi

0
Edhe sot në Kosovë po mban mot i vranët dhe me reshje të shiut të pandërprera. Temperatura momentale po shënon 15 gradë, ndërsa ajo më...

Digjet një fermë bagëtish në Fushticë të Epërme

0
Një fermë e vogël është djegur si pasojë e rrymës elektrike në fshatin Fushtica e Epërme, në Drenas. Dëshmitar në ngjarje i kanë dërguar Klan...

Ministria e Arsimit vendos: S’ka pushim njëjavor

0
Ministria e Arsimit dhe Shkencës, ka njoftuar se të hënën do të mbahet mësim sipas skenarit të deritanishëm dhe se nuk do të ketë...

Koronavirusi, dy ekipe të mjekëve po kujdestarojnë në Morinë

0
Pas shtimit të kontrolleve nga policia kufitare, në pikëkalimin kufitar që lidh Kosovën dhe Shqipërinë në Morinë, dy ekipe mjekësh nga Kukësi po kujdestarojnë...

Kryeministri malazez pritet me ceremoni shtetërore

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq. Për nder të kryeministrit malazez, Haradinaj ka organizuar pritje shtetërore,...

Ky është numri emergjent për shtetasit e Kosovës në Manchester

0
Ambasadori i Kosovës në Londër, Lirim Grajqevci ka thënë se ndjehet i shokuar nga sulmi në Manchester.Ai përmes një postimi në Twiter ka shprehur...