Këto ishin mesazhet e Gjuriqit gjatë vizitës së tij në Kosovë

0
Serbia nuk ka hequr dorë nga arritja e qëllimeve të saj politike, duke përfshirë edhe formimin e komunave serbe njëra nga qëllimet më të...

Mustafa mbledh kryesinë e LDK-së

0
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, sot pritet të takohet me anëtarët e Kryesisë së partisë së tij. Lidhja Demokratike e Kosovës do të...

Bahtiri, porosit nga Boletini: Mos ma prekni Mitrovicën dhe territorin e Kosovës!

0
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, tha se dikush dëshiron ta ndajë Mitrovicën dhe territorin e Kosovës, mirëpo siç tha ai një gjë...

Fajon: Së pari ratifikimi i Demarkacionit pastaj liberalizimi i vizave

0
Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizim të vizave me Kosovën, Tanja Fajon, i tha Radios Evropa e Lirë se i gjithë procesi i lëvizjes...

Kandiq: I kam pritur me shqetësimit arrestimet e krerëve të UÇK-së, të hetohet njëanësia...

0
Aktivistja më e njohur serbe për të drejtat e njeriut dhe njëkohësisht themeluese e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandiq, ka folur për...

Nis seminari ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare

0
Sot bëhet hapja solemne e Seminarit të 36-të Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare, seminar ky që do të mbledhë në Prishtinë studiues...

Përsëri kolona në dalje të kufijve, pritjet në Merdare në afro katër orë

0
Për dallim nga muaji korrik kur kolona të gjata pati në hyrje të pikave kufitare të vendit, tashmë kolonat janë zhvendosur në dalje të...

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan: Qeveria e Kosovës ta ratifikojë demarkacionin

0
Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, i bëri thirrje qeverisë së Kosovës që të ratifikojë marrëveshjen e kufirit me Malin e...

Publikohet raporti i fundit i rasteve me COVID-19

0
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 69 raste të reja të të infektuarve me COVID-19. Tani për tani në gjithë vendin janë 1 mijë...

Kategorizimi i ri i komunave sipas zonave

0
Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, përkatësisht numrin e rasteve të reja të...