Thaçi e telefonon Vuçiqin, ja për çka biseduan

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vucic. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook...

Mungojnë 4 të akuzuar, nuk mbahet seanca ndaj grupit të Azem Sylës

0
Ka dështuar të mbahet seanca  ndaj ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla, dhe 21 të akuzuarve tjerë në procesin gjyqësor  “Toka’’. Shkak për shtyrjen e kësaj...

Rrahmani: Pagat duhet të procedohen për mësimdhënësit

0
Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani thotë se pagat duhet të procedohen për të gjithë mësimdhënësit. Megjithatë, ai shton se duhet të kompensohen orët e humbura. “Pagat...

Publikohet vendimi, këto janë të gjitha masat e reja që hyjnë në fuqi nga...

0
Qeveria e Kosovës dje ka marrë masa të reja kundër përhapjes së COVID-19. Nga nesër do të ketë orë policore nga ora 22:00 deri në...

Testi i Maturës mbahet më 18 qershor, do t’i nënshtrohen rreth 24 mijë maturantë

0
Zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, ka bërë të ditur se Testi i maturës shtetërore këtë vit do të mbahet më 18 qershor, ndërkaq do...

Takimi i Vetëvendosjes dhe LDK-së me Quint-in mbahet pasdite

0
Përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, në krye me liderët Albin Kurti dhe Isa Mustafa, do të takohen edhe një herë sot. Por, ndryshe nga...

Exit poll-i, në Drenas fiton Ramiz Lladrovci

0
Konferenca e Institutit për Hulumtime dhe Analiza Sociale ku do të prezantohet rezultatet preliminare permes "ExitPoll", ka nxjerrur fitues kanditatin e PDK-së, Ramiz Lladrovcin. Arian...

28 punëtorë të Klinikës Emergjente në QKUK të infektuar me COVID-19

0
Klinika Emergjente që nga fillimi i pandemisë ka ofruar shërbime mjekësore emergjente për të gjithë qytetarët e Kosovës të cilët kanë pasur nevojë. Në këtë...

PDK kërkon konsensus për dialogun, ose zgjedhje

0
Nënkryetari i PDK-së, Arsim Bajrami, ka treguar për qëndrimin e kësaj partie në lidhje me zgjedhjet e parakohshme dhe ka folur për nevojën e...

Moti për këtë të dielë në Kosovë

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbaj motë me diell, përjashtuar perëndimin dhe jugperëndimin e vendit ku...