Thaçi: Ndryshimet në Kodin Penal dhe atë Procedurës Penale, mundësojnë luftimin e krimit dhe...

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në takimin e Grupit Punues, i cili është themeluar për të rishikuar dhe amendamentuar...

Shkolla e Kijevës e mirëpret mësuesen me mbulesë

0
Mësuesja me mbulesë, Fatmire Bujupi, dje e ka marrë orarin mësimor në shkollën “Lasgush Poradeci” në Kijevë të Malishevës, kurse sot pasdite ajo pritet...

Ministria e FSK-së, ushtarët shkelën rregulloren kur publikuan foton, namazin nuk ua ndaluam

0
Ka mjaftuar publikimi i një fotografie në rrjetet sociale të disa ushtarëve me uniformë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, të cilët shihen duke...

Lista Serbe: Ushtria e Kosovës nuk është në agjendën tonë

0
Zëvendëskryeministri i Kosovës nga Lista Serbe, Branimir Stojanoviq, ka deklaruar se nuk do të kthehen në institucione dhe se çështja e ushtrisë së Kosovës...

Priten pezullime për rastin “Dehari”

0
Zyrtarë të lartë në Ministrinë e Drejtësisë, në kushte anonimiteti, kanë thënë se tashmë kur ka përfunduar një raport i Inspektoratit në lidhje me...

MPB-ja ende pa letërngjitës për targat

0
Marrëveshja për Reciprocitet të Plotë për Targat e Veturave mes Kosovës dhe Serbisë, ende nuk ka filluar të zbatohet sado që një gjë e...

Mësuesja Fatmire Bajrami transferohet në një shkollë tjetër

0
Fatmire Bajrami e cila për shkak të mbulesës së saj, ishte detyruar të largohej nga shkolla fillore ‘’Visar Krasniqi’’ në Drenoc të Malishevës, është...

Mustafa: Aktualisht nuk i kemi votat për ratifikimin e Demarkacionit

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka pranuar se aktualisht koalicioni qeverisës nuk i ka votat e mjaftueshme për ratifikimin e marrëveshjes për Demarkacionin e...

Mbetet i paqartë fati i hetimeve ndërkombëtare për rastin Dehari

0
Hetimet ndërkombëtare për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në burgun e Prizrenit, mbetet ende një kërkesë në letër e ministres së...

KMLDNJ kërkon spastrimin e listave të veteranëve

0
Këshilli për Mbrojtjen dhe të Drejtave e të lirive të Njeriut ka reaguar lidhur me listat e veteranëve të luftës. Ai, përmes një kumtese, u...