Maskat mbeten, ora policore s’hiqet: Këto pritet të jenë masat e reja në Kosovë

0
Pak ndryshime pritet të ketë në masat e reja që do t’i miratojë qeveria kundër COVID-19. U.D e ministres së Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku është takuar...

BE: Hiqeni taksën dhe të nesërmen nisim procesin e dialogut

0
Zyrtarët e Bashkimit Evropian të përfshirë në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me kujdes po përcjellin zhvillimet në Prishtinë, por shpresojnë se...

Doruntina Maloku mallkon vrasësit e babait së saj

0
Deputetja e LDK-së, Doruntina Maloku, vajza e Enver Malokut, i vrarë 19 vjet më parë, më 11 janar 1999, në Prishtinë, ka shpërthyer me...

​Shënohet viktima e parë nga zjarret në Kosovë

0
Një person ka ndërrua jetë mëngjesin e sotëm për shkak të zjarreve në Kosovë. Mediat vendase bëjnë me dije se viktima është regjistruar në...

Prokurorja Hajdari: Kemi siguruar prova të mjaftueshme për aferën “Pronto2”

0
Prokuroria Speciale e Kosovës deklaron se ka siguruar prova të mjaftueshme për të dyshuarit e rastit “Pronto 2”, ku ditët në vazhdim pritet të...

Zyra e BE-së në Kosovë me rekomandime për reformën e administratës publike

0
Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se në Kosovë janë duke u zhvilluar reforma përmbajtjesore të administratës publike,...

Ekipi negociator i Kosovës sot në Bruksel

0
Ekipi Negociator i Kosovës, i udhëhequr nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, sot do të zhvillojnë takimin e radhës në Bruksel , ku do...

Ndotja e ajrit, MZHE ia ndalon KEK-ut t’i ‘pajisë’ punëtorët me thëngjill

0
Ministria e Zhvillimit Ekonomik ka nxjerr sot një vendim i cili ndalon çfarëdo mase për dhënien e thëngjillit në formë dhurate për punëtorët e...

Qeveria miraton vendimin për vazhdimin e masave emergjente të furnizimit me energji

0
Qeveria e Kosovës, ka mbajtur mbledhjen elektronike ku edhe ka miratuar vendimin për vazhdimin e masave emergjente të furnizimit me energji. Kështu është njoftuar përmes...

Këta janë deputetët që munguan më së shumti.…

0
Ramiz Kelmendi deputeti i LDK-së, ka munguar më së shumti në seancat e Kuvendit të Kosovës, gjatë sesionit pranveror të vitit 2018. Ai sipas të...