Konjufca – Hoxhajt: Më ke kontaktuar vet për ta shpërbërë Specialen, ky ia mohon

0
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka deklaruar se Hoxhaj ka kërkuar nga ai e Vetëvendosja që ta votojnë shpërbërjen e Gjykatës Speciale. “A më...

Kurti: Përkrahi shkarkimin e Gashit, gjuajtja me armë kulturë e keqe

0
Deputeti i VV-së, Albin Kurti ka thënë se gjuajtja me armë nuk është traditë por është një kulturë e keqe. Sipas tij, gjuajtja me armë...

Haradinaj kritikohet edhe nga partneri i koalicionit për rritjen e pagave

0
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, aktualisht kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka reaguar ndaj vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj...

Hiqet barrikada vetëm në jug të urës së Ibrit, jo edhe në veri

0
Barrikadat u hoqën në pjesën jugore të urës së Ibrit, por në pjesën veriore vazhdojnë të ruhen nga Policia dhe KFOR-i. Barrikada në urën kryesore...

Lugina e Preshevës në pritje të ndihmës nga Kosova e Shqipëria, kërkon qasje edhe...

0
Kosova dhe Shqipëria duhet që sa më shumë të përkrahin shqiptarët e Luginës në të gjitha fushat. Ragmi Mustafa kryetar i Këshillit Nacional të Shqiptarëve...

Lirohet ura mbi Liqenin e Ujmanit, vendoset KFOR-i

0
Protestuesit serbë kanë liruar urën mbi Liqenin e Ujmanit, ndërsa kanë zhvendosur kamionët në një korsi të rrugës. Ura tashmë është e lirë për qarkullim,...

24 mijë qytetarë lëshuan punën për një vit në Kosovë, shumica morën viza

0
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se në kompanitë dhe institucionet e Kosovës kanë lëshuar punën mbi 24 mijë qytetarë. Rukiqi...

KQZ-ja, në duart e Gjykatës Kushtetuese

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke pritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese për emërimin e anëtarëve të rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ)....

Qytete e fshatra pa ujë për shkak të reduktimeve, liqeni i Badocit mund të...

0
Ndonëse Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” po aplikon reduktime të ujit tash e një kohë, në ndërmarrjen publike “Ibër Lepenc” thonë se mund të...

Paralajmërohet thellim i krizës me rrymë, ministrja s’garanton se s’do të ketë shtrenjtim

0
Gjatë raportimit për krizën energjetike, në Komisionin për Ekonomi, ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka njoftuar se një njësi e Termocentralit “Kosova B” është...