Tahiri: Heqja e barrikadave në veri, sukses i marrëveshjeve të Brukselit

0
Ministrja për Dialog e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, ka thënë se heqja e barrikadave është një zhvillim pozitiv, e sidomos pasi është bërë...

Krasniqi: Njerëzit që përfituan në emër të UÇK-së, po e përndjekin Limajn

0
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, aktakuzën e fundit ndaj Fatmir Limajt e quan përndjekje Krasniqi thotë se Limaj po përndiqet...

Zgjedhjet, rrugëdalja e vetme

0
Vazhdimi i mandatit aktual qeverisës është vënë në pikëpyetje, pasi Qeveria ka humbur numrat në Kuvend. Jetëgjatësia e Qeverisë po cenohet jo vetëm nga presioni...

Sot shpallet pavarësia e Çamërisë

0
Këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe arvanitas, sot do ta shpallë mëvetësinë e Çamërisë dhe do t’i zgjedh institucionet udhëheqëse që do ta çojnë...

Gjermania dhe Britania bllokojnë Serbinë drejt BE-së, shkaku i Kosovës

0
Dy shtete anëtare të BE-së, Gjermania dhe Britania e Madhe po e bllokojnë Serbinë drejt hapjes së kapitujve, ndërsa kushti i vetëm është marrëveshja...

Bahtiri: Me largimin e barrikadës po ndodh bashkimi i Mitrovicës

0
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se me largimin e barrikadës së fundit e cila kishte mbetur në Veriun e kësaj...

Kosova pa barrikada, e fundit u hoq në veri të Mitrovicës

0
Sonte është larguar barrikada afër Shkollës Teknike në Mitrovicë, e cila ishte vendosur në vitin 2011. Mirëpo, kjo ishte barrikada e fundit në veri, e...

Bojkoti i Listës Serbe, pengon funksionimin e institucioneve

0
Që nga miratimi i Ligjit për Trepçën nga Kuvendi i Kosovës, përfaqësuesit Listës Serbe, e cila përfaqëson bashkësinë serbe në të gjitha institucionet e...

Policia konfiskon mbi 83 kilogramë marihuanë,dhe arreston tre persona

0
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në një aksion të ndërmarr dje ka arrestuar tre persona dhe ka sekuestruar mbi 80 kg...

Deklarata për liberalizim, përpjekje t’i iket dështimit për demarkacionin

0
Dështimi i Kuvendit të Kosovës për miratimin e një deklarate politike, e cila do t’i bënte ftesë BashkimitEvropian që t’i heqë vizat për qytetarët...

Atletico fiton dhe merr vendin e parë

0
Atletico Madridi ka shënuar fitore të thellë në udhëtim për t’u bërë lider i Grupit E të Ligës së Kampionëve. Atletico mposhti Feyenoordin me...