Armiku më i madh i adoleshentëve janë mediet sociale

0
Kongresi i organizuar nga Shoqata Ndërkombëtare për Shëndetin e Adoleshentëve këtë vit ka për temë “Mediat sociale dhe shëndeti i adoleshentëve”. Sipas presidentit të Kongresit,...

Veteranët, përparësi në specializimet mjekësore

0
Mjekët që kanë qenë veteranë të luftës, apo që janë nga familjet e dëshmorëve, do të kenë nga pesë pikë bonus gjatë ndarjes së...

​Ramadani: Nëse nuk respektohen rekomandimet, do të ketë masa më rigoroze

0
Drejtori i Instituti Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani ka deklaruar se janë duke regjistruar të gjitha veprimet që janë duke i bërë qytetarët,...

Serwer: Shpejtoni me liberalizimin se dera mund të mbyllet

0
Dera e Kosovës drejt integrimit evropian mund të mbyllet me forcë nëse politikanët kosovarë nuk reagojnë shumë shpejt për t’i përmbushur obligimet e tyre,...

Ushtria s’bëhet pa përkrahjen e ndërkombëtarëve

0
Megjithëse Qeveria ka proceduar në Kuvend projektligjet për shndërrimin e FSK-së në ushtri, kjo iniciativë nuk pritet të shkojë deri në fund për shkak...

Moti sot në Kosovë

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas IHK-së, si pasojë...

Falën namazin e Bajramit në xhami, do të merren masa ndaj 30 personave në...

0
Bashkësia Islame dhe Ministria e Shëndetësisë, të shtunën kishin marrë vendim që namazi i Fitër Bajramit të mos falet në xhami, për shkak të...

Vritet një 30 vjeçar nga Gjakova në Francë

0
Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mulhouse të Francës. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 17.45, por është raportuar tani nga...

Zgjohet dhe largohet nga intubimi Edon Bekteshi, njëri nga qytetarët e dërguar në Turqi...

0
Mbi 40 persona mbetën të lënduar, si pasojë e një shpërthimi që ndodhi javën e kaluar në një prej restoranteve në qytetin e Ferizajt. Katër...

Dorëhiqet edhe Faton Topalli

0
Deputeti Faton Topalli ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat brenda Lëvizjes Vetëvendosje, raporton Indeksonline. Ai në letrën e dërguar tek anëtarët e Kryesisë së...