MSH: Dy javë pas shërimit nga COVID-19 mund të vaksinoheni

0
Me qëllim të parandalimit të infektimit dhe mbrojtjes nga COVID-19, Ministria e Shëndetësisë u bën thirrje qytetarëve të cilëve e kanë kaluar COVID-19 në...

Dialogu nuk do të ndërpritet

0
Qeveria e Kosovës nuk do ta ndërpresë dialogun në Bruksel, sado që një gjë të tillë e ka kërkuar disa herë opozita, veçmas pas...

Gjuriq: Grenell ka sjellë porosinë se taksa do të hiqet, SHBA nuk e pranon...

0
Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq pret heqjen e taksës ndaj mallrave serbe në Kosovë. Drejtori i të...

Vidhet Xhamia në Prishtinë, ditën e dytë të Kurban Bajramit-video

0
Një vjedhje ka ndodhur sot, ditën e dytë të festës së Kurban Bajramit në një xhami në Prishtinë. Është pikërisht Xhamia Hatunije në kryeqytet ku...

12 viktima dhe 524 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

0
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.555 mostra të...

“Marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi mund t’i ndryshojë qëndrimin pesëshes së BE-së”

0
Komisioneri për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn, beson se marrëveshja e detyruar ligjore mes Prishtinës dhe Beogradit është e...

Një muaj paraburgim sulmuesit të alpinistes Nikqi

0
Një muaj paraburgim i është caktuar F.B. të dyshuar për sulmin seksual ndaj alpinistes Mrika Nikqi, në mbrëmjen e së martës në Pejë. Të premten...

Reforma zgjedhore pas zgjedhjeve

0
Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se opozita nuk beson në sinqeritetin e iniciativës së presidentit...

Vetëvendosje ngre flamurin kombëtar para Kuvendit

0
Menjëherë pas rrëzimit të qeverisë përmes mocionit të ngritur nga opozita, njëra nga partitë opozitare që është Lëvizja Vetëvendosje ka ngritur flamurin kombëtar në...

Morina nga Trusti: Tërheqja e kursimeve është kompetencë e Kuvendit të Kosovës, humbjet e...

0
Tërheqja e kursimeve nga Fondi i Pensionit është kompetencë e Kuvendit të Kosovës dhe se do të përkrahet secili vendim që sjell ky organ. Kështu...

Liverpool fiton pa telashe ndaj Rangers

0
Liverpool është kthyer te fitorja në Champions League. Skuadra e Liverpool ka marrë tri pikë të reja në grupin e saj, duke mposhtur skuadrën e...