Referendumi në Maqedoni, 16 për qind dalje e votuesve deri në orën 13:00

0
Sipas KSHZ-së në referendum deri në orën 13:00, kanë votuar 261 mijë votues, gjegjësisht 16.00 për qind. Dalja nëpër komuna sipas KSHZ-së:“Komuna Aerodrom 18 për...

Përplasje dhe fyerje mes anëtarëve të qeverisë teknike

0
Përplasje dhe fyerje mes anëtarëve të qeverisë teknike në Shkup Akuza e fyerje nga më të ndryshme kanë karakterizuar ditët e para të punës së qeverisë teknike...

“Partitë politike të Maqedonisë janë të gatshme për zgjedhjet e 11 dhjetorit”

0
Raportuesi i Parlamentit Evropian (PE) për Republikën e Maqedonisë, Ivo Vajgl, i cili së bashku me eurodeputët Knut Fleckestein dhe Eduard Kukan qëndruan në...

Edhe 87 raste të reja nga COVID-19 dhe një viktimë në Maqedoninë Veriore

0
​Ndërroi jetë pacienti 74 vjeç nga Kumanova, i cili vuante nga virusi Korona. Gjithsej 157 të vdekur. Nga 987 testet e bëra në 24 orët...

Skadon afati për paraqitjen e dëmeve nga vërshimet

0
Sot skadon afati i fundit që e caktoi Qeveria për paraqitjen e dëmeve të shkaktuara në pronat e patundshme, të tundshme, automjetet motorizuese, sipërfaqet...

Pendarovski këtë javë e jep mandatin për formimin e Qeverisë së re

0
Të enjten e kaluar Kuvendi e konstatoi dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev, kështu që filloi afati prej dhjetë ditëve kur presidenti Stevo Pendarovski duhet...

Përmbajtja e deklaratës së përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni

0
Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, përmes një deklarate të përbashkët kanë shprehur përkushtimin e tyre për realizimin e të drejtave kombëtare në...

Shkup, protestë në mbështetje të Palestinës dhe Kudsit

0
Në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, u organizua protestë mbështetëse për Palestinën dhe Kudsin me sloganin "Kudsi është i Palestinës", raporton Anadolu Agency (AA). Qytetarët të...

LOGOS-A DHE KOSOVA

0
Shkruan: Nuridin AHMETI “Mënyra më e veçantë për ta festuar 100-vjetorin e shpalljes së pavarësisë, për mendimin tim, është ajo e shtëpisë botuese LOGOS-A nga...

Myftinia e Tetovës: Tetovarët të mos bien pre e manipulimeve ne fushatë zgjedhore

0
Myftinia e Tetovës nëpërmjet komunikate që ka dërguar në media bën apel që tetovarët të mos bien nën viktimën e manipulimeve nëpër fushatat zgjedhore. Myftinia...