Maqedonia Veriore po bëhet gati të hap kufijt në këtë datë

0
Maqedonia Veriore ende mbetet vatër epidemiologjike nga koronavirusi. Për këtë, shteti fqinj po mbanë kufijt të mbyllur për të gjitha shtetet.Megjithatë, Maqedonia...

Mbi 100 vite burg për bandën që tentoi të grabiste Mezut Ozil

0
Një grup banditësh të armatosur që terrorizuan Londrën me një sërë grabitjesh përfshirë edhe tentativën për të vjedhur yjet e Arsenalit, Mezut Ozil dhe...

Intervistë ekskluzive me Kryetarin e Institutit të Mendimit Islam, Mehmet Görmez

0
Shkenca shpjegon, feja jep kuptim 19 maj 2020 Kryetari i Institutit të Mendimit Islam Prof. Dr....

Gjendet i vdekur në afërsi të Hanit të Elezit, burri i zhdukur nga Vitia

0
Në afërsi të Hanit të Elezit është gjetur pa shenja jete Heset Rrahmani që ishte zhdukur që nga 14 janari. Jozyrtarisht mësohet se viktima është...

PDK shkarkon deputeten që votoi Vjosa Osmanin

0
Partia Demokratike e Kosovës ka shkarkuar sot nga të gjitha funksionet deputeten Adelinë Grainca, pasi ajo tradhëtoi votën e eletoratit të PDK-së dhe e...

Deputeti i VV-së uron muslimanët për Xhaminë e Madhe

0
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka uruar të gjithë besimtarët islamë, me rastin e fillimit të ndërtimit të Xhamisë së Madhe...

Reagime të shumta në Kosovë pasi ambasadori Gashi shpërndau karikaturën e Profetit Muhamed

0
Reagime të shumta ka pasur në Kosovë pasi ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi në profilin e tij në Twitter (kliko KËTU për ta parë...

Në Serbi krijohen video-lojëra me krime lufte, një nga to paraqet vrasjen e Adem...

0
“Hyr në llogore, hyr në llogore. Ja ku e ke armikun, 200 metra larg teje, në shkurre (...)”, thotë një zë mashkulli, përderisa një...

Momenti kur sulmohen me thikë besimtarët në xhaminë e Tiranës

0
Është publikuar një video nga sulmi në xhaminë “Dine Hoxha” në Tiranë. Siç shihet në këto pamje të siguruara nga Report Tv,  Nikollaj ka hyrë fillimisht...

Nuk i hapën xhamitë, qytetarët falen në shesh

0
Namazi i ikindisë u fal në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë Qytetarët kanë kryer ritualin fetar dhe kanë mbajtur distancën,...