Girl in a jacket

Në Shqipëri 18 të vdekur nga COVID-19, numri i rasteve rritet në 333

0
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se në Shqipëri numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) është...

Përgjimet e ambasadorit, Trump: Nuk punoj me përfaqësuesin diplomatik të Britanisë së Madhe

0
Presidenti i SHBA reagoi pasi emaile të publikuara në shtyp zbuluan se sir Kim Darroch, e kishte quajtur administratën e tij të...

Ekspertja gjermane mbështet aktivitetet turke në Mesdhe

0
Turqia nuk ka pozicion të keq në tensionet midis Ankarasë dhe Athinës në Mesdheun Lindor, tha të premten profesoresha gjermane e drejtësisë,...

KFOR-i nesër zhvillon një stërvitje me helikopterë të shumtë në mbarë Kosovën

0
KFOR-i do të zhvillojë një stërvitje rutinore trajnimi që përfshinë helikopterë të shumtë në të gjithë Kosovën gjatë ditës së nesërme, me 25 shkurt...

Kurti pranon urime nga kryeministri i Pakistanit, Imran Khan

0
Kryeminsitri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një letre ka pranuar urimet e kryeministrit të Pakistanit, Imran Khan me rastin e rizgjedhjes kryeministër...

Pas Brukselit, Vetëvendosje vazhdon takimet në Berlin

0
Delegacioni i Lëvizjes Vetëvendosje pas vizitës që kishte në Bruksel ka vazhduar takimet në Berlin me deputetë të Bundestagut të Gjermanisë, nga Partia Social...

Brazil, nga epidemia e etheve të verdha të paktën 51 të vdekur

0
Të paktën 51 persona kanë vdekur nga epidemia e sëmundjes së rrezikshme të etheve të verdha në Brazil, raporton Anadolu Agency (AA). Ministria e Shëndetësisë...

Dalin pamjet e para të kamerës GoPro Hero 7

0
Kamera e ardhshme e GoPro është parë në një dyqan dhe është fotografuar nga një person që ka shpërndarë foton. Kamera GoPro Hero 7...

“Termokos” fillon sezonin e ri të ngrohjes

0
“Termokos” gjatë ditës së djeshme ka nisur të marrë sasitë e para të avullit nga KEK-u për prodhimin e energjisë ngrohëse dhe si rrjedhojë,...

Personeli ushtarak turk në Rusi për trajnim mbi sistemin S-400

0
Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, ka bërë të ditur se personeli ushtarak turk është duke marrë trajnimin në Rusi për...