Girl in a jacket

BE u dha azil mbi gjysmë milioni refugjatëve më 2017

0
Bashkimi Europian u ka dhënë azil mbi gjysmë milioni refugjatëve në vitin 2017, bëri të ditur Agjencia për Statistika e BE-së, Eurostat. Shifra është për...

Jep dorëheqje zëvendësministri i MZHE-së nga radhët e AKR-së

0
Zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Besnik Beka, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net vetë Beka i cili edhe...

Dështon referendumi në Rumani, martesat gay ndalohen me ligj

0
Referendumi për të përcaktuar ndalimin kushtetues të martesave mes të njëjtit seks në Rumani dështoi, kjo për shkak se vetëm 20 për qind e...

Haradinaj ua rrit pagat punëtorëve të tij

0
Qeveria miratoi Draft raportin e 100 ditëshit i cili sot i dorëzohet presidentit, kryeparlamentarit deputetëve dhe qytetarëve. Qeveria po ashtu miratoi Planin vjetor të Qeverisë...

INTERPOL-i dhe FSK-ja, dy betejat diplomatike të Kosovës me Serbinë

0
Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. E para, ndërlidhet me përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL dhe kundërshtimet...

BE: Muri në Mitrovicë pjesë e projektit!

0
Muri i ndërtuar para disa ditëve në veri të vendit është pjesë e projektit të Brukselit për rivitalizimin e urës së Ibrit dhe do...

Hapat për shfuqizimin e Speciales

0
Deputetët, të cilët me anë të 43 nënshkrimeve iniciuan kërkesën për shfuqizimin e Ligjit të Gjykatës Speciale para rreth dy javësh, nuk kanë hequr...

Mbyllet gazetaria dhe 24 programe tjera në UP (VIDEO)

0
Rektorët e Universiteteve publike u takuan të enjten me deputetët e komisionit parlamentarë për arsim. Para tyre ata treguan...

Regjimi i Assad sulmon me gaz klorin nje lagje në Damask

0
Forcat e regjimit sirian të BAshar al Asadit kanë kryer një sulm me "gaz klorin" në vijën e frontit të opozitarëve në lagjen Xhobar...

Te shtena masive ne aeroportin e Floridas, 5 te vdekur

0
Nente persona jane qelluar nga te shtenat masive ne aeroportin nderkombetar te Floridas ne SHBA, ku pese prej tyre raportohet se kane vdekur. Lajmin e...