Akuzohet imami në Francë për deklaratën se Erdoğan administron pandeminë më mirë se Macron

0
Autoritetet franceze po zbatojnë projekte për eliminimin e separatizmit të ashtuquajtur, i cili ka goditur komunitetin musliman në vend, ndërsa një shembull është rasti...

A po shkon Suedia drejt një katastrofe? Pamje nga Stokholmi, parqet dhe restorantet plot...

0
Kafenetë, baret dhe restorantet në Suedi vazhdojnë të jenë plot me njerëz, ndonëse numri ditor i vdekjeve në vend, prej koronavirusit vazhdon...

Erdogan letër Kurtit: I kënaqur që partia juaj do ta rishqyrtojë vendosjen e ambasadës...

0
Për fitoren në zgjedhjet e 14 shkurtit, lideri i VV-së, Albin Kurti ka marrë urime nga liderë të ndryshëm evropianë. Një të tillë, ai e...

Nga sot qytetarët me kufizim të lëvizjes, këto janë edhe masat tjera që u...

0
Duke filluar nga sot, qytetarët e Kosovës do të duhet të ndjekin rregullat e reja të vendosura nga institucionet përgjegjëse në mënyrë...

Ish-ushtari i UÇK-së në mbrojtje të Xhamisë: Turp për ata që në emër të...

0
Sot është mbajtur protesta në Prishtinë e thirrur kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe. Përpos atyre që protestuan kundër...

Vizita Virtuale në Mekë, Medinë dhe Xhaminë Aksa në Ramazan

0
Muslimanët nga e gjithë bota mund të bëjnë vizita virtuale në vendet e shenjta në Mekë, Medinë dhe Kuds (Jerusalem) në muajin e shenjtë...

Kurti ndalon mbledhjen për shkak të iftarit: Ua pranoftë Zoti agjërimin të gjithëve në...

0
Sot është mbajtur mbledhja e Qeverisë Kurti, ku janë njoftuar masat e reja anti-koronavirus. Gjatë mbledhjes, Kurti tha se do ndërpritej për shkak të iftarit. ‘’Meqenëse...

Bashkësia Islame merr disa vendime për festën e Kurban Bajramit

0
Bashkësia Islame e Kosovës, shkaku i situatës me pandeminë COVID-19, ka marrë disa vendime lidhur me festën e Kurban Bajramit.BIK-u, ka marrë...

Rikthehet karantina në 7 qytete të Kosovës

0
Krahas vendimit të  sotëm të  Qeverisë  së  Republikë s së  Kosovës për masat e veçanta anti covid-19, ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka marrë ...

Ekstremisti danez djeg Kuranin, shpërthejnë protestat kundër veprimit të tij

0
Një qytetar ekstremist danez ka djegur librin e shenjt Kuranin në mes të një rruge në Malmo të Suedisë..