Veseli fton elitën politike të heq dorë nga dhuna

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar ditën ndërkombëtare kundër dhunës duke bërë thirrje ndaj përfaqësuesve të politikës që të heqin dorë...

A do të realizohet buxheti dy miliardësh?

0
Dy miliardë euro pritet të jetë buxheti i Kosovës për vitin 2017, apo rreh 320 milionë euro më i lartë se buxheti i këtij...

Mënyra më e mirë për të paketuar gardërobën e stinës së verës

0
Të “paketosh” rrobat e verës, do të thotë të lësh më shumë hapësirë për pulovrat e xhaketat që vishen në vjeshtë/dimër. Por, të gjitha...

Greqi, policia greke poshtëron 5 fëmijë sirianë, Amesty International” kërkon hetim

0
“Amnesty International” ka kërkuar nga organet greke hetimin e menjëhershëm të një rasti të poshtërimit të 5 fëmijëve refugjatë nga Siria, në rajonin policor...

Spanjë: Rreth 90 të lënduar nga shpërthimi i gazit

0
Të paktën 90 persona janë lënduar pasi një cilindër gazi ka shpërthyer në një restorant në qytetin Velez-Malaga në jug të Spanjës. Sipas autoriteteve spanjolle,...

NYT: Trump nuk paguan taksa qe 18 vite

0
Gazeta amerikane The New York Times ka bërë të ditur se manjati i pasurive të paluajtshme, Donald Trump ka deklaruar një humbje prej më...

Turqi, ndalohet nga policia vëllai i Fetullah Gylenit

0
Ndalohet në qytetin Izmir të Turqisë, Kutbettin Gylen, vëllai i kreut të organizatës terroriste FETÖ, Fetullah Gylen, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet e departamentit të...

Ymeri: Trepça do të bëhet relikt dhe jo një proces i zhvillimit

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka akuzuar Qeverinë e Kosovës, duke thënë se ka kohë që është fokusuar te ”Zajednica” dhe demarkacioni me...

Shiu ua përmbyti shtëpitë në Maqedoni, shteti i lë në rrugë

0
Edhe pas dy muajve nga nata e tmerrshme e gjashtë gushtit, familjet e vëllezërve Rushiti nga fshati Kamenik i Hasanbegut, ende nuk kanë kulm...

Regjimi sirian dhe Rusia bombardojnë sërish spitalin në Aleppo

0
Të paktën dy bomba fuçi kanë goditur edhe sot spitalin më të madh në Aleppo të Sirisë. Sulmi është kryer nga aleatët Rusi -...