“Anëtarësimi i Kosovës në NATO, vendim politik”

0
Më shumë se 1.700 trupa të Forcave të Armatosura shqiptare, atyre të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe, Italisë, Kosovës dhe Malit...

Së shpejti pritet finalizimi i marrëveshjes së partive politike për Demarkacionin

0
Gjatë kësaj jave, përfaqësuesit e partive më të mëdha politike në Kosovë, kanë paralajmëruar vazhdimin e takimeve në kuadër të përpjekjeve për harmonizimin e...

Të shtëna në Francë, 2 të plagosur në gjendje të rëndë

0
Francë Dy persona janë në gjendje kritike, pasi një burrë hapi zjarr pranë një supermarketi në një qytet në perëndim të Parisit. Oficerët e policisë kanë...

Gjykata: Pronat e uzurpuara duhet të lirohen

0
Gjykata Themelore në Prishtinë përmes një njoftimi për media ka thënë se me datën 19.09.2016 dhe sot më 26.09.2016 është vepruar në ekzekutim të...

IKSHP: Uji i pijes në Kosovë sipas standardeve ndërkombëtare

0
Sipas Raportit për cilësinë e ujit të pijes në Kosovë për 2015, publikuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ku si rezultat...

Policia: Zbatuam vendimin e gjykatës për largimin e banorëve

0
Policia e Kosovës ka njoftuar se asistenca e ofruar në lagjen Dardania në Prishtinë, pë lirimin e banesave të uzurpuara janë ndërmarrë veprime ligjore...

Prokuroria e Gjilanit ngrit aktakuzë për dy persona për keqpërdorim të detyrës zyrtare

0
Prokuroria Themelore në Gjilan Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prizren, kundër dy të pandehurve, B.H dhe L.D.,...

Sulmi terrorist në Turqi, shkon në 3 numri i viktimave

0
MARDIN (AA) – Është rritur në tre numri pjesëtarëve të sigurisë që ranë dëshmorë si rezultat i aktivizimit të një mjeti shpërthyes të cilin...

Vazhdojnë sulmet në Alepo, raportohen edhe më shumë viktima

0
Ne nje kohe qe SHBA dhe Rusia vazhdojnë te përplasen per bombardimet ne Siri, banoret e Alepos po përballen me situate dramatike. Edhe gjate...

Largohen orenditë nga gjashtë banesa të uzurpuara në “Dardani”

0
Tashmë policia ka larguar mobilet nga gjashtë banesa të uzurpuara nga banorët, tash e 17 vite. Situata aktualisht është e qetë në lagje. Policia e...