Qeveria: Kosovarët që kanë vepruar në Zvicër tani mund t’i marrin pensionet

0
Qeveria e Kosovës ka miratuar Nismën e Marrëveshjes për sigurime sociale ndërmjet Konfederatës së Zvicrës dhe Qeverisë së Kosovës. Ministri i MPM-së, Arban Abrashi ka...

Cilësia e ajrit për dje dhe sot, ka tejkaluar vlerat normale

0
Bazuar në matjet e realizuara nga Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës dhe nga analiza e rezultateve të fituara nga monitorimi automatik i cilësisë se ajrit,...

Nikoliq thotë se BE ndihmoi në lirimin e Haradinajt

0
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq, ka thënë se vendimi i gjykatës franceze për lirimin me kusht të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,...

2.7 miliardë euro depozita

0
Deri në fund të muajit qershor të vitit që lamë pas depozitat e qytetareve nëpër bankat komerciale në Kosovë kanë arritur në 2 miliardë...

Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

0
Profesori i së Drejtës Penale Ndërkombëtare, Ismet Salihu, ka shpjeguar procedurat që gjyqësori francez do t’i ndjekë në rastin e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj pas...

Dialogu nuk do të ndërpritet

0
Qeveria e Kosovës nuk do ta ndërpresë dialogun në Bruksel, sado që një gjë të tillë e ka kërkuar disa herë opozita, veçmas pas...

Haradinaj s’mund të gjykohet për të njëjtat akuza

0
Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare Avni Puka, ka thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, s’mund të gjykohet sërish për...

Regjimi i Asadit bombardon Halepin, 8 civilë të vdekur

0
Forcat e regjimit të Asadit kanë bombarduar disa zona në jug dhe perëndim të Halepit të cilat ndodhet nën kontrollin e opozitarëve, ku si...

Ikona e rezistencës palestineze, javën e ardhshme pritet të dalë nga burgu

0
Autoritetet e burgut izraelit kanë vendosur që javën e ardhshme të lirojnë liderin palestinez, Sheikh Raed Salah, bën të ditur avokati i liderit palestinez,...

Haradinaj: Përgjigjen ia kemi dhënë me luftë Serbisë, ndalimi im është lojë politike

0
Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë...