LDK-ja dhe PDK-ja e kanë në opsion edhe mbetjen në opozitë

0
Opsione të ndryshme janë duke u diskutuar në koalicionin PDK-AAK-Nisma (PAN) dhe LDK-AKR-Alternativa (LAA), për mundësinë e krijimit të Qeverisë së ardhshme. Burime brenda dy...

Diplomatët kërkojnë Qeveri me legjitimitet demokratik

0
Qeveri gjithëpërfshirëse dhe stabile kanë kërkuar edhe diplomatë të vendeve të QUINT-it, të cilët menjëherë pas zgjedhjeve kanë nisur takimet me liderët e partive...

Myslimanët londinez goditen nga një kamion teksa po dilnin nga namazi i teravive

0
Dhjetëra këmbësorë janë plagosur pasi u goditën nga një kamion pranë një xhamie në Londër. Dëshmitarët thanë se mjeti goditi besimtarët mysliman që po dilnin...

Histori prekëse, kështu kjo vajzë ua kishte paguar banorëve borgjet “veresi”

0
Një vajzë e panjohur kishte vizituar një numër shitoresh në komunen Visoko të Bosnjes, duke i paguar detyrimet e banoreve që kishin blerë ushqime...

Këta fëmijë na mësojnë si duhet te kujdesemi për tjetrin

0
Kutitë e ushqimit në shkollë janë ato që përcjellin fëmijët cdo ditë në cantat e tyre. Por jo të gjithë fëmijët mund të kenë ushqimet...

Spanjë, protesta në mbështetje të refugjatëve

0
Disa mijëra protestues kanë marshuar mbrëmë në kryeqytetin Madrid në Spanjë, duke kërkuar që qeveria konservatore e këtij vendi t’i plotësojë përkushtimet e veta...

Autostradat miliardëshe të Kosovës

0
Infrastruktura rrugore ka mbizotëruar investimet në Kosovë këto vitet e fundit. Përveç ndërtimit të rrugëve lokale e magjistrale, janë ndërtuar edhe autostrada që lidhin...

Kosovarët shpenzojnë më shumë për alkool se për edukim

0
Shumica e familjeve kosovare shpenzojnë më së shumti për ushqim dhe pijet jo alkoolike sipas disa të dhënave të publikuara nga Agjencia e Statistikave...

Gjuriq: Serbët ta kenë një nga tri pozitat udhëheqëse në Kosovë

0
Drejtori i Zyrës për Kosovë, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se serbët e Kosovës duhet të kenë një nga tri pozitat...

Ja çfarë bën Malajzia për baballarët e rinj

0
Banka CIMB e Malajzisë ka vendosur tu jap pushim me pagesë për një muaj të gjithë punonjësve që bëhen baballarë. Në vendimin e lëshuar së...