Izraeli miraton ndërtimin e 2 300 banesave në kolonitë

0
Autoritetet izraelite miratuan ndërtimin e më shumë se 2 300 banesave në kolonitë izraelite në Cisjordani, theksoi sot një OJQ që ndjek nga afër...

Kriza për Libanin, Tillerson: Mos nxisni konflikte

0
Sekretari amerikan i shtetit paralajmëroi vendet e tjera të mos e përdorin Libanin për të nxitur konflikte, pas krizës që pasoi dorëheqjen e kryeministrit...

Navalny i përgjigjet thirrjes së mjekëve, i jep fund grevës së urisë

0
Pas thirrjeve të mjekëve mesa duket udhëheqësi i opozitës ruse i cili është në burg, Aleksei Navalny i ka dhënë fund grevës dhe do...

Kështu reagojnë kur goditet një grua në publik, por si reagojnë kur goditet një...

0
Eskperimentet sociale na shfaqin cdo ditë reagime nga më të ndryshme të qytetarëve, dhe janë bërë hiti më i madh në internet. Një eksperiment i...

Kryeministri i Libanit merr vendim për Hizbullahun

0
Në një komunikatë me shkrim të lëshuar nga qendra për shtyp e Kryeministrisë bëhet e ditur se Kryeministri Hariri dje në rezidencën e tij...

Izraeli nuk lejon daljen e pacientëve nga Gaza për trajtim mjekësor

0
Ministrja e Shëndetësisë e Palestinës, Mai Alkaila, mos lejimin e Izraelit që qytetarët e Gazës të dalin jashtë qytetit për trajtim mjekësor...

Tanzani, 57 të vdekur në shpërthimin e cisternës me karburant

0
Një zyrtar policie në Tanzani theksoi se të paktën 57 njerëz janë djegur për vdekje pasi një cisternë karburanti shpërtheu në qytetin lindor të...

Trump vizitë në Pearl Harbor

0
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kryer një vizitë në Pearl Harbor në Hawaii, përpara vizitave të tij në Azi, transmeton Anadolu Agency (AA). Duke vizituar...

Arrestohet kreu i opozitës ruse Navalny

0
Është arrestuar Aleksey Navalny, themeluesi i fondit kundër korrupsionit, një nga opozitarët kryesorë të Rusisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmeve në shtypin rus, mësohet...

Fillon bashkëpunimi i auditorëve kosovarë dhe sauditë

0
Sot delegacioni i Zyrës Kombëtare të Auditimit të Kosovës i udhëhequr nga Auditori i Përgjithshëm, Besnik Osmani, ka zhvilluar një vizitë bilaterale në Byronë...