Presidenti Erdoğan mesazh urimi për festën e Bajramit

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në mesazhin e tij për festën e Kurban Bajramit ka vlerësuar luftën e vendit kundër koronavirusit...

Tërmeti e përmbytjet godasin Indonezinë; Pesë të vdekur në përmbytjet e kryeqytetit Xhakarta

0
Pesë njerëz kanë vdekur dhe mijëra janë detyruar të braktisin shtëpitë pas përmbytjeve në Indonezi ndërsa një tërmet ka tundur sot vendin.

Presidenti Trump zgjat deri në fund të vitit pezullimin për imigracionin në SHBA

0
Administrata e Presidentit Trump tha të hënën se ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territorit të Shteteve...

Për tri vjet kjo deputete nuk e tha asnjë fjalë në parlament

0
Shumica e politikanëve pëlqejnë që të flasin në parlament dhe kështu të dëgjohet zëri i tyre. Por, kështu nuk mendon edhe deputetja nga St.Gallen,...

Mbi 65 milionë të prekur nga COVID-19 në mbarë botën

0
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 66 milionë, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 66.231.472 raste...

Guterres: Ka nevojë për një qasje të re në çështjen e migracionit në Evropë

0
Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres deklaroi se është shumë e rëndësishme që Evropa të ketë një politikë të përbashkët të migracionit, transmeton...

Gjuajtje me armë zjarri brenda selisë së Youtube

0
Punonjësit e YouTube kanë raportuar se një gjujatës me armë zjarri është duke shtënë brenda në ambientet e selisë së Youtube, në San Mateo,...

Franca thirrje KS-OKB-së për takim emergjent për Halepin

0
Ministri i Jashtëm i Francës, Jean Marc Ayrault, ka kërkuar mbledhjen e menjëhershme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) për të...

“Nuk do të lejojmë asnjë tradhtar të veshë uniformën e lavdishme të Forcave të...

0
Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar, tha se më 15 korrik u krye një tradhëti e paparë, raporton Anadolu Agency (AA).

CH: Ministrja Keller-Sutter: “Nuk është votë kundër myslimanëve”

0
Ministrja e Drejtësisë e Zvicrës Karin Keller-Sutter ka folur e para në konferencën për media që posa ka mbaruar, pas marrjes së rezultatit të...