Trump kryeson për herë të parë në sondazhe ndaj Clinton

0
Entuziazmi i fortë për Hillay Clinton duket se ka rënë që nga rihapja e hetimeve të FBI-së për çështjen e emaileve. Pavarësisht se preferencat...

Ruanda akuzon 22 zyrtarë të Francës për gjenocidin e vitit 1994

0
Qeveria e Ruandës ka publikuar një listë të 22 ish-oficerëve ushtarak dhe atyre aktual që shërbejnë në forcat franceze me akuzën për të cilët...

Shpërthim në një minierë në Kinë, 35 minatorë të vdekur

0
Pothuajse 35 minatorë janë bllokuar nën tokë pas një shpërthimi që ndodhi në një minierë qymyri në jugperëndim të Kinës. Agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua...

Vazhdon operacioni për të thyer rrethimin e regjimit në Halep

0
Grupet opozitare siriane vazhdojnë sulmet kundër forcave të regjimit të Bashar al Asadit që kanë rrethuar 300 mijë njerëz në qendër të Halepit. Opozitarët...

UNICEF: 300 milionë fëmijë thithin ajër toksik

Rreth 300 milionë fëmijë në botë jetojnë në zona me ajër shumë toksik, thuhet në një raport të Fondacionit për Fëmijë të Kombeve të...

Obama: Trump nuk ka asgjë për të ofruar, përveç zemërim

0
Presidenti Barack Obama inkurajoi vullnetarët që të vazhdojnë të punojnë edhe më shumë për Hillary Clinton në tetë ditët e ardhshme. Ai i tha një...

Itali, me mijëra kalojnë natën në vendstrehime të përkohshme pas tërmetit

0
Mijëra njerëz në Italinë qendrore e kanë kaluar natën mes të dielës dhe të hënës nëpër makina, tenda, si dhe vende të përkohshme strehimi,...

Vazhdon dhuna ndaj myslimanëve në rajonin e Kashmirit

0
Në Kashmir e pushtuar po vazhdon dhuna e paprecedent ndaj komunitetin mysliman. 1631 civilë janë goditur në fytyrë me kamxhikë nga forcat e armatosura...

Forcat opozitare godasin rënd forcat e Asadit në Halep

Forcat e opozitës siriane kanë vazhduar operacionet e thyerjes së rrethimit të qytetit të Halepit dhe gjatë 24 orëve të fundit u kanë shkaktuar...

“SHBA i jep Izraelit para për të vrarë palestinezët”

Aktivistja amerikane, Ann Wright, njëra prej grave në anijen Zaytouna e cila u nis në udhëtimin për të thyer bllokadën e zbatuar ndaj Gazës...