Deputeti holandez Turhan nuk ia zgjat dorën kryeministrit izraelit

0
Anëtari i Parlamentit të Holandës, Tunahan Kuzu ka refuzuar t’i zgjas dorën kryeministrit të Izraelit Benjamin Netanahy gjatë vizitës së këtij të fundit në...

Aksident hekurudhor ne Spanje, 4 te vdekur

0
Një tren pasagjerësh doli nga shinat në rajonin veriperëndimor të Spanjës Galicia, duke vrarë të paktën katër persona dhe duke plagosur 47 të tjerë...

Arrestohen tri gra ne Paris, dyshohej se planifikonin sulme

0
Tri gra jane arrestuar ne Paris te enjten mbrema, pasi policia dyshoi se ato po planifikonin sulm ne Gare de Lyon, ben te ditur...

FBI dhe CIA: Me mposhtjen e IS-it nuk përfundon kërcënimi nga terrorizmi

0
Edhe nëse mposhtet grupi militant ISIS në Siri dhe Irak, kjo gjë nuk do të ndalë kërcënimet për botën e civilizuar, ka thënë drejtori i...

Portikët otomanë – “Gjerdani i Qabesë” sërish në Mekë

0
Shumica e portikëve otomanë, që janë zbërthyer në vitin 2012 për të zgjeruar hapësirën e tavafit, janë restauruar dhe rivendosur 20 m më prapa...

Shtyhen zgjedhjet lokale palestineze

0
Gjykata e Lartë Palestineze e Drejtësisë ka njoftuar se ka shtyrë zgjedhjet lokale që planifikohej të mbaheshin më 8 tetor në Bregun Perëndimor dhe...

‘Nuk asnjë dallim mes terroristëve të FETO-s, PKK-së dhe ISIS-it

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Ankara se nuk asnjë dallim mes organizatave terroriste PKK, FETO dhe DAESH, raporton Anadolu...

“Do të eliminojmë DAESH-in dhe çlirojmë Sirinë”

Njëri nga komandantët në terren të Brigadës "Sultan Murad" të Ushtrisë së Lirë Siriane, Mexhit Abdulmexhit deklaroi se janë duke përparuar në operacionin “Mburoja...

SHBA përkrah intervenimin e Turqisë në Siri, Rusia ankohet

Operacioni tokësor i Turqisë në Siri si përkrahje për Ushtrinë e Lirë Siriane (ULS) është në interesin e sigurisë kombëtare, ka deklaruar të mërkurën...

Forcat ruse sulme në Halep, 28 të vdekur

0
Si pasojë e një sulmi të avionëve rusë në Sukkeri i cili ndodhet në veri të Halepit dhe që kontrollohet nga opozitarët, të paktën...