Girl in a jacket

Politikania gjermano-turke detyrohet të japë dorëheqje pasi kritikoi Izraelin

0
Një politikane gjermano-turke është detyruar të heq dorë nga roli i saj ekzekutiv në degën e partisë në pushtet në Berlin pasi kritikoi dhunën...

Azerbajxhani neutralizon 2.300 ushtarë armenë

0
Ushtria e Azerbajxhanit njoftoi se ka neutralizuar 2.300 ushtarë armenë në kundërsulmin që ka filluar për të çliruar territoret nën pushtim, transmeton...

Kryeministri italian e quan Erdoganin diktator pas incidentit me delegacionin e BE-së

0
Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, e ka quajtur diktator Presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan. Ai e ka kritikuar presidentin turk për trajtimin që ia...

Papa shpreh pikëllim por nuk kërkon falje për kufomat e 215 fëmijëve të zbuluar...

0
Papa Françesku shprehu pikëllim për kufomat e 215 fëmijëve që u zbuluan javën e kaluar në varre të pashënuara në një-ish shkollë katolike për...

SHBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH

0
Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA-në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën e akuzon për keqmenaxhim të...

Ushtria kineze rrethon Tajvanin

0
Forcat e armatosura të Kinës kanë zhvilluar stërvitje ushtarake në perëndim dhe lindje të Tajvanit të hënën në një lëvizje që analistët e cilësuan...

Izraeli kundërshton rihapjen e konsullatës amerikane në Kuds

0
Izraeli refuzoi vendimin e administratës amerikane për rihapjen e konsullatës së saj të përgjithshme në Kudsin Lindor të okupuar, raporton Anadolu Agency (AA). Kryediplomati amerikan:...

Shënjestrimi i muslimanëve nga qeveria e Macron-it mobilizon edhe drejtuesit lokalë

0
Pasi qeveria e presidentit francez, Emmanuel Macron ka shënjestruar kohët e fundit muslimanët dhe vendet e adhurimit në qytete të ndryshme të Francës kanë...

Shejh Sudais plotëson 38 vjet si imam i Qabesë

0
Shejh Abdul Rehman Al Sudais të dielën përfundoi 38 vjet nga emërimi i tij si imam i Mesxhid Al Haram, në Mekë. Sh.Sudais u emërua...

Gjenocidi i ujgurëve në Kinë, autoritetet fusin në listën e zezë historianin shqiptar

0
Ministria e Jashtme e Kinës ka mbrojtur politikat e saj në Xinjiang deri më tani, duke i quajtur akuzat për gjenocid- gënjeshtra të shekullit. Deklarata...