Shkëlqen Shaqiri me dy gola në fitoren e Zvicrës ndaj Turqisë, por e pamjaftueshme...

0
Zvicra ka shënuar fitore ndaj Turqisë, ndeshje e xhiros së tretë në "Euro 2020". Zvicra ia doli të triumfojë ndaj Turqisë me rezultat 3 –...

Orari i ndeshjeve të 1/8 në Euro 2020, katër ditë radhazi na presin super...

0
Franca, Italia, Belgjika, Portugalia, Spanja dhe Kroacia kanë rënë së bashku në krahun e komplikuar të Euro 2020, ndërsa vetëm njëra nga këto do...

Sot fillon faza 1/16 e Euro 2020, këto janë ndeshjet që zhvillohen

0
Kampionati Evropian ka hyrë në fazën e ndeshjeve me eliminim direkt. Sot starton faza e ndeshjeve me eliminim direkt në Euro 2020, raporton lajmi.net. Pas përfundimit...

Mësohen çiftet e 1/8 së finales së “EURO 2020”

0
Ka përfunduar faza e grupeve të Kampionatit Evropian, ku tanimë janë mësuar kombëtaret të cilat janë kualifikuar, e edhe çiftet e 1/8 së finales. Kombëtaret...

Zvicra e shqiptarëve eliminon Francën nga “Euro 2020”

0
Zvicra ka bërë befasinë duke eliminuar Francën nga Kampionati Evropian “Euro 2020”. Kampioni i Botës ishte në avantazh prej 3 – 1, por Zvicra...

Pogba largon birrën nga konferenca për media

0
Dje, Kombëtarja e Francës ka shënuar fitore ndaj Gjermanisë. Franca fitoi me rezultat minimal 1 – 0, që ishte autogol i Mats Hummels, shkruan lajmi.net. Në...

Italia siguron kualifikimin, triumfon ndaj Zvicrës

0
Kombëtarja e Italisë ka triumfuar ndaj Zvicrës. Italia ka vazhduar me fitore në kuadër të “Euro 2020”, dhe viktima e tyre e radhës ishte Zvicra,...

Fillon faza e dytë e ndeshjeve, sot zhvillohen tri takime interesante në Euro 2020

0
Sot (e mërkurë) janë në orar të zhvillohen edhe tri ndeshje në kuadër të takimeve të dyta grupeve në Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Pas përfundimit...

Zyrtare: Zvicra kalon në fazën e eliminimit direkt

0
Zvicra e ka siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt falë rezultateve nga Grupi B dhe C. Helvetikët përfunduan fazën e tyre të grupeve, derisa...

Futbollistët italian kthehen në shtëpi pas suksesit në “Wembley”

0
Kombëtarja e Italisë ka fituar Euro 2020. Italia ka fituar Kampionatin Evropian pasi mposhti në finale Anglinë, shkruan lajmi.net. Futbollistët e Roberto Mancinit zhvilluan një...