Futbollistët italian kthehen në shtëpi pas suksesit në “Wembley”

0
Kombëtarja e Italisë ka fituar Euro 2020. Italia ka fituar Kampionatin Evropian pasi mposhti në finale Anglinë, shkruan lajmi.net. Futbollistët e Roberto Mancinit zhvilluan një...

Orari i ndeshjeve të 1/8 në Euro 2020, katër ditë radhazi na presin super...

0
Franca, Italia, Belgjika, Portugalia, Spanja dhe Kroacia kanë rënë së bashku në krahun e komplikuar të Euro 2020, ndërsa vetëm njëra nga këto do...

Francë – Gjermani, formacionet zyrtare

0
Franca do të ketë përballë Gjermaninë në ndeshjen e parë në “Euro 2020”. Franca dhe Gjermania janë bërë rivalë të rregullt gjatë dekadës së fundit...

OBSH i quan shkatërruese turmat pa maska në Euro 2020 që transmetuan coronavirusin

0
Epidemiologia e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Maria Van Kerkhove, tha se ka qenë “shkatërruese” kur ka parë turma njerëzish pa maska, duke kënduar dhe...

Gjermania fitore bindëse ndaj Portugalisë

0
Gjermani ka mposhtur Portugalinë 4-2. Kombëtarja e Gjermanisë e ka mposhtur atë të Portugalisë me rezultat 4-2, raporton lajmi.net. Portugalia kaloi e para në epërsi...

Anglia kalon në finale të “Euro 2020” pas vazhdimeve

0
Ka përfunduar ndeshja pas 120 minutave ndërmjet Anglisë dhe Danimarkës. Dramë në “Wembley” të Londrës kishte ku u ndeshën në kuadër të gjysmëfinales së “Euro...

Spanja ndalet sërish, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Polonisë

0
Ndeshja mes Spanjës dhe Polonisë ka përfunduar me rezultat 1-1. Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Polonisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshja mes tyre...

Finlanda del triumfuese në takimin e vështirë ndaj Danimarkës

0
Kombëtarja e Finlandës ka bërë befasinë duke mposhtur Kombëtaren e Danimarkës. Pavarësisht që janë në Kampionatin Evropian “Euro 2020” për herë të parë, Finlanda mposhti...

Danimarka mposht Çekinë, avancon në gjysmëfinale të “Euro 2020”

0
Danimarka kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi mposhti Çekinë 2-1. Kombëtarja e Danimarkës është kualifikuar në gjysmëfinale të “Euro 2020” pasi mposhti Çekinë 2-1,...

Spanja “shpartallon” Sllovakinë dhe kualifikohet tutje si pozitë e dytë nga grupi E

0
Spanja ka shënuar fitore të thellë ndaj Sllovakisë. Spanjollët fituan me rezultat 0 – 5, duke u kualifikuar në fazën tjetër të “Euro 2020”, shkruan...