Inter e gjen rrugën sërish tek fitorja

0
Pas humbjes 1:0 nga Juventusi, Interi u është rikthyer fitoreve në Serie A. Skuadra e Stefano Piolit e mposhti 2:0 si mysafirë Empolin. Golat për...

​Mavraj flet për shortin e Shqipërisë dhe Kosovës në Ligën e Kombeve

0
Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj pret që Shqipëria dhe Kosova të bëjnë mirë në Ligën e Kombeve Shqipëria do të jetë në grup me...

ZYRTARE: Philippe Coutinho është lojtar i Bayernit

0
Barcelona dhe Bayern Munich kanë arritur marrëveshje për huazimin e lojtarit Philippe Coutinho te klubi gjerman për sezonin 2019/20.

Sezoni i ri në La Liga nis pa tifozë

0
Në Qeverinë e Spanjës nuk besojnë se tifozët do të lejohen në stadiume në fillim të stinorit të ri të La Ligës.

Sot do t’i mësojmë dy çerekfinalistët e radhës në Kupën e Botës

0
Sot na presin dy takime tjera interesante. Sot do t’i mësojmë dy çerekfinalistët e radhës në Kupën e Botës.Prej orës 16:00, Spanja do të ballafaqohet...

Fatos Beqiraj nuk dihet nëse do të luajë kundër Kosovës

0
Pa Stevan Joveticin, Fatos Beqiraj dhe Stefan Mugosa do të jenë përgjegjës për fazën sulmues të malazezëve. Mali i...

Prishtina fiton dhe mbetet në garë për titull

0
Prishtina është rikthyer me pikë të plota nga udhëtimi te Vllaznia e Pozheranit. Skuadra kryeqytetase ka mposhtur 0-1 Vllazninë e Pozheranit në ndeshjen e vlefshme...

Ja kur do shiten biletat për ndeshjen Kosovë-Angli

0
Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’ në muajin nëntor.

Man City – Chelsea finalja e tretë angleze në histori të kësaj gare

0
Manchester City dhe Chelsea do të përballen me njëra-tjetrin më 29 maj në finalen e Ligës së Kampionëve që do të zhvillohet në stadiumin...

‘The Guardian’ me shkrim emocionues për Kombëtaren e Kosovës

0
Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës po bëhet temë e shumë mediave botërore. Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka bërë një përmbledhje...