Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

0
Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë katër pikë nga dy ndeshjet e muajit qershor. Dardanët fillimisht luajtën në udhëtim te...

“Nuk mundemi pa Ronadon!”

0
Nacho Fernandez e ka thënë edhe publikisht se Real Madridit po i mungon Cristiano Ronaldo. Mbrojtësi spanjoll ka thënë se ata nuk po arrin që...

Renditja e UEFA-s për klube, kryeson Bayerni, Interi parakalon Juventusin

0
Ecuria fantastike si në Gjermani edhe në Europë, ka bërë që Bayerni i Mynihut të kryesojë renditjen e UEFA-s, për klub, me...

Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet në 20 mijë ulëse

0
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka konfirmuar planet për zgjerimin e stadiumit ‘Fadil Vokrri’. Kapaciteti i stadiumit...

Liverpooli dëshiron ta shesë Shaqirin, i vë edhe çmimin

0
Liverpool do shikojë mundësinë e shitjes së sulmuesit Xherdan Shaqiri kur të hapet afati veror pas katër muajve. Shqiptari që përfaqëson Zvicrën, ka bërë 17...

Gani Sejdiu trajner i Vëllaznimit

0
Pas përfundimit të ndeshjes Vëllaznimi – Besa 0-0, skuadra gjakovare ka mbajtur një mledhje nga kryesia e klubit dhe me marrëveshje me trajnerin Arsim...

FIFA publikon renditjen e re, kjo është pozita e Kosovës

0
Kombëtarja e Kosovës ka rënë për një pozitë në renditjen e kombëtareve që bënë FIFA. ‘Dardanët’ që në tetor zhvilluan tri ndeshje, tani renditen në...

Agim Ademi zgjidhet kryetar i FFK-së

0
Agim Ademi është zgjedhur kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës. FFK nga sot është bërë me kryetar të ri. Është Agim Ademi që ka marrë...

Mërgim Vojvoda i bashkohet Samir Ujkanit te Torino

0
Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim, Vojvoda mund t’i bashkohet Samir Ujkanit e Amir Rrahmanit në Serie A. Mediet italiane raportojnë...

Atdhe Nuhiu firmos me klubin e APOEL

0
Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu sot dhe zyrtarisht do të jetë futbollist i klubit nga Qipro, Apoel Nicosia. Sulmuesi...