Barcelona-Liverpool; Sfida që do të thotë spektakël

0
Barcelona dhe Liverpooli do të jenë protagonistet e mbrëmjes teksa do të zbresin në fushën e gjelbër të Camp Nout për t’u përballur...

Juventusi dominon Dinamon

0
‘Zonja e Vjetër’ ka arritur të mposht në udhëtim 0:3 Dinamon e Zagrebit. Pjanic në minutën e 24’, Higuain në minutën e 31’, Dybala me...

Inter-Sevilla, finalja e Ligës së Evropës

0
Inter është skuadra e dytë që kap finalen e Ligës së Evropës.Inter ka siguruar finalen e Ligës së Evropës, duke mposhtur skuadrën...

Formacioni i javës në Ligën e Evropës, gjendet edhe një shqiptar nga Kosova

0
UEFA.com ka zgjedhur formacionin më të mirë të ndeshjeve të treta të grupeve në Ligës e Evropës. E enjtja mbrëma ka shërbyer për ndeshjet e...

Barcelona “nënshtron” Ath Bilbaon dhe fiton Copa del Rey

0
Barcelona ka fituar me rezultat të thellë ndaj Athletic Bilbaos në kuadër të finales së Copa del Rey. Pjesa e parë përfundoi pa gola...

Mane, lojtari i muajit në Premierligë

0
Sadio Mane është zgjedhur lojtari më i mirë i muajit nëntor në Premierligë. Ylli i Liverpool po vazhdon të...

0
Juventus pret Real Madridin në Torino në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. “EuroSport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”. JUVENTUS...

Ronaldo e shpëton Juventusin nga humbja e parë

0
Lojtarët e Juventusit kanë luajtur baras me Atalantën 2:2 në xhiron 18 në Serie A. Kampioni i Italisë shmangi disfatën e parë në kampionat, duke...

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg efektiv

0
Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv. Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi,...

Kosova mposhtet nga Sllovenia

0
Kosova ka pësuar zhgënjimin e radhës nga Lubjana. ‘Dardanët’ humbën 1:2 sfidën kundër Sllovenisë, e vlefshme për xhiron e pestë në Ligën C në Ligën...