Bayern Munich fiton Superkupën e Gjermanisë, mposht Dortmundin në penalti

0
Bayern Munich e ka fituar Superkupën e Gjermanisë pasi e mposhti Borussia Dortmundim 5:4 pas ekzekutimit të penaltive. Bayern Munich është fitues i Kupës së...

Chelsea shokon Arsenalin në Emirates

0
Një nga ndeshjet më të bukura këtë sezon është zhvilluar sot në Emirates, mes Arsenal dhe Chelseat. Vendasit ishin në...

Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-s

0
Kosova ka humbur edhe tre vende në renditjen e re të FIFA-së, shkruan indeksonline. Përfaqësuesja jonë tani renditet në pozitën e 180, duke mbetur prapa...

Largohet nga PSG, transferohet në Premierligë

0
Ai pritet të transferohet në Premierligë, ku kërkohet fuqishëm nga Manchester United. Lucas Moura do të largohet nga PSG në janar. Futbollisti nuk është më i...

Prishtina hyn me një mungesë ndaj Trepçës ’89

0
Për Prishtinën, pas shtyrjes së ndeshjes me Gjilanin, sot fillon sezoni i ri me javën e dytë kundër rivalit tradicional, Trepçës ’89. Dy skuadrat, edicionin...

Barcelona – Chapecoense: Follmann, Neto dhe Ruschel emocionojnë të gjithë (Video)

0
Barcelona fitoi me rezultat 5-0 ndaj Chapecoenses në trofeun Gamper. Në këtë takim shënuan Luis Suarez, Lionel Messi, Gerard Deulofeu, Sergio Busquets dhe Denis. Por, e...

Chelsea vazhdon me fitore

0
Chelsea ka mposhtur Evertonin me rezultat 2-0 në ndeshjen e xhiros së tretë të Premierligës. Golat për kampionët në fuqi i shënuan Fabregas në minutën...

Reali në krizë, humb edhe nga Betisi

0
Real Madridi ka dështuar në shtëpi ndaj Real Betisit. Skuadra e Zinedine Zidane u mposht 1:0. Përkundër rasteve të shumta të Realit, Betisi fitoi me golin...

Mediat italiane: Benzema do të kalojë tek Milani

0
Sipas pretendimeve të mediave italiane Karim Benzema, lojtari shumë vjeçar i Real Madridit, është dakorduar për kalimin e tij në Milan, transmeton Anadolu Agency...

Ronaldo mund të s’kualifikohet në Ligën e Kampionëve

0
Cristiano Ronaldo shënoi “hat-trick” në fitoren 3-0 të Juventusit kundër Atletico Madrid. Pas golit të tretë ylli portugez bëri...