Orari i ndeshjeve të Botërorit “Katar 2022” sipas orës sonë lokale

0
Kanë mbetur edhe katër ditë deri te fillimi i Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ndërsa kombëtaret veçse kanë filluar përgatitjet për të synuar triumfin në...

Arabia Saudite befason Argjentinën e Messit – VIDEO

0
Arabia Saudite ka bërë mrekullinë në Katar. Kombëtarja aziatike ka mposhtur Argjentinën e Lionel Messit me rezultat 2-1 në ndeshjen e rrethit të parë të...

Referi i finales Argjentinë – Francë pranon se bëri një gabim gjatë ndeshjes

0
Referi i finales së Kupës së Botës ndërmjet Argjentinës dhe Francës, Szymon Marciniak, e ka pranuar se e ka bërë një gabim gjatë kësaj...

Kupa e Botës, këto janë katër ndeshjet për ditën e sotme

0
Kampionati Botëror “Katar 2022” vazhdon sot me ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve. Ndeshja hapëse e ditës së...

Orari i finales së Botërorit dhe ndeshja për vendin e tretë

0
Franca do të kërkojë që ta mbrojë titullin e Kampionit të Botës dhe për ta bërë këtë duhet ta mposhtë Argjentinën në finalen e...

Messi fiton Topin e Artë të Kampionatit Botëror

0
Lionel Messi është shpallur si lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror të mbajtur në Katar. Ylli argjentinas ia doli që së bashku me Argjentinën...

Kombëtarja e Polonisë udhëtoi në Kampionatin Botëror në Katar 2022 e shoqëruar nga aeroplanët...

0
Polonia e drejtuar nga ylli më i madh i saj, Robert Lewandowski udhëtoi sot për në Kupën e Botës në Katar e shoqëruar nga...

​Mediumi zviceran: Rrnoftë Granit Xhaka

0
Granit Xhaka ishte edhe njëherë në qendër të vëmendjes në Kampionatin Botëror pasi ishte njëri nga më meritorët në radhët e Kombëtares së Zvicrës...

FFK paraqet ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit të Serbisë në Botërorin...

0
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar opinionin se gjatë ditës së sotme ka paraqitur ankesë në FIFA për veprimin agresiv të ekipit...

Pas ankesës së FFK-së, FIFA nis masa disiplinore ndaj Serbisë

0
Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka njoftuar të shtunën se ka nisur masa disiplinore ndaj Federatës Serbe të Futbollit për varjen e një flamuri...