Vdes ish-futbollisti i Juventusit

0
Sot ka ndërruar jetë ish futbollisti i skuadrës së Juventus.Në moshën 33 vjeçare, Giuseppe Rizza  është ndarë nga jeta, pas disa komplikimeve...

Nuk mori ftesë nga Kosova, Liridon Krasniqi merr pasaportën e Malajzisë

0
Tash e sa vite pjesë e Superligës së Malajzisë, Liridon Krasniqi ka bërë një emër të madh në futbollin e Malajzisë, duke regjistruar paraqitje...

Joshua fiton me nokaut ndaj Pulev

0
Anthony Joshua mposhti sfiduesin e tij, Kubrat Pulev. Anthony Joshua nuk lejoi befasi.Kampioni i botës në kategorinë e rëndë e mbajti premtimin e tij dhe...

Kosova pa lojtarët kryesorë në ndeshjet e qershorit

0
Dy ndeshjet e qershorit pritet t’i japin kah rrugëtimit të Kosovës në eliminatoret për “Euro 2020”. Por përfaqësuesja e Kosovës në futboll...

Joshua dhe Pulev përplasen gjatë matjeve para meçit në Wembley

0
Anthony Joshua dhe Kubrat Pulev u përplasën pas matjeve para duelit të tyre në Wembley. Anthony Joshua dhe Kubrat Pulev humbën qetësinë një natë para...

Van Dijk i shkëlqyeshëm, Shaqiri i harruar – vlerësimet e lojtarëve të Liverpool pas...

0
Liverpool ka arritur t’i jap fund pritjes 30 vjeçare, duke e fituar titullin e parë të kampionit që nga viti 1990.

Liverpooli e ka nxjerr në shitje Shaqirin, këto janë klubet e mëdha që janë...

0
Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar veror. Ylli kosovar nuk ka pasur shumë hapësira këtë edicion me The Reds, por edhe...

Këto janë skuadrat që po i japin tronditjen e madhe futbollit me Superligën e...

0
Një iniciativë e përbashkët e skuadrave më të mëdha të Evropës mund t’i jap një goditje të madhe futbollit evropian. Skuadra më të mëdha të...

WBA: Krasniqi bëri histori si kampioni i parë botëror i lindur në Kosovë

0
Boksieri i lindur në Kosovë, Haxhi Krasniqi, mbrëmë e ka mposhtur me nokaut kampionin gjerman, Dominic Bosel. Kjo fitore ia mundësoi atij titujt WBA dhe...

Salltat më të bukura në historinë e futbollit (Foto)

0
Roveshata, apo te njohura ndryshe edhe si "sallta" është sigurisht një nga veprimet më spektakolare në futboll. Pioneri i kësaj akrobacie në fushën e lojës...