Shqipëri-Maqedoni, mësoni se kur rifillon ndeshja

0
Ndeshja Shqipëri-Maqedoni, sfida e parë eliminatore e Botërorit 2018 për kuqezinjtë, u ndërpre në minutën e 75-të për shkaqe natyrore. Një rrebesh shiu i shoqëruar...

Lyon eliminon edhe Manchester Cityn

0
Olympique Lyon del të jetë një nga befasitë më të këndshme të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve. Olympique...

Klubet e Premierligës ende pa përgjigje në pyetjet e tyre, diskutohet edhe vdekja e...

0
Klubet e Premierligës ende po kërkojnë siguri për implikimet e planeve të Projektit Rifillimi, duke shkuar në skenarin më të keq nëse...

Mposhtet Manchester United

0
Manchester United ka pësuar humbjen e pestë këtë sezon në Premierligë. Në kuadër të xhiros së 27-të, ‘Djajtë e Kuq’ janë mposhtur në udhëtim te...

Vdes Jose Antonio Reyes, ish futbollisti Arsenalit dhe Real Madridit

0
Ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare ish sulmuesi i Arsenalit, Real Madridit dhe disa skuadrave tjera evropiane, Jose Antonio Reyes, pas një aksidenti...

Real Madridi është në alarm të madh!

0
Real Madridi duhet ta gjej sa më parë zëvendësuesin e Cristiano Ronaldos. Real Madridi e largoi Cristiano Ronaldon në këtë verë në drejtim të Juventusit,...

Berisha: Nuk ndikohemi nga presioni, kemi një ëndërr për të realizuar

0
Valon Berisha ka thënë se presioni i madh i kësaj ndeshje nuk do të ndikojë te Kombëtarja e Kosovës. Sipas...

Prishtina nuk e lëshon fronin shpallet kampion vjeshtor

0
Prishtina e ka mposhtur Dritën në javën e 17-të në “Ipko Superligën e Kosovës”. Prishtina e ka mposhtur Dritën me rezultat, 2:0, në stadiumin “Fadil...

Real Madrid – Celta Vigo, formacionet me plot mungesa

0
Real Madrid ka ende shumë mungesë edhe për duelin me Celta Vigon. Real Madrid është ende në pritje të rikthimeve të rëndësishme. Cristiano Ronaldo e Karim...

U zyrtarizua: Kosovari në Premierligën Angleze (Foto)

0
Florent Hadërgjonaj edhe zyrtarisht është futbollist i Huddersfield Town. Mbrojtësi nga Deçani është transferuar në formë huazimi me të drejtë blerje në fund të sezonit. Skuadra...