Portieri i Sevillas, Bono shënon gol dhe shpëton skuadrën nga humbja

0
Sevilla ka barazuar në ndeshjen ndaj Real Valladolidit në kuadër të xhiros së 28-të të La Ligas. Në fakt, Sevilla ishte duke e humbur ndeshjen...

Në Turqi ndërpritet ndeshja – lojtarët dhe portieri që ishin me agjërim bëjnë iftar

0
Në ndeshjen Giresunspor-Keçiörengücü,  e vlefshme për janë e 30-të të Ligës së Parë të Turqisë, përballja u ndal për disa momente, derisa lojtarët që...

Superliga e Kosovës, sot zhvillohen këto dy takime

0
Kampionati i Kosovës në futboll u rikthye dje me ndeshjen Llapi – Dukagjini, takimi që u zhvillua pa praninë e shikueseve.

Ramiz Lladrovci infektohet me koronavirus

0
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar vet Lladrovci me anë të një...

Lirim Kastrati kalon te Dinamo Zagreb

0
Lirim Kastrati ka hedhur një hap të rëndësishëm në karrierën e tij. Vetëm pak minuta më parë, ka ardhur...

Formacioni i Barcelonës në sezonin e ri

0
Barcelona do të ketë ndryshime në formacion në sezonin e ri në La Ligë. Barcelona do të ketë një përbërje me ndryshime në sezonin e...

Roma hap bisedimet me Bin Salman

0
Roma ka hapur bisedimet me princin e Arabisë Saudite, Bin Salman. Derisa bisedimet me Newcastle United kanë ngecur dhe...

Kosovës i “varfërohet” lista para ndeshjes me Greqinë, mungojnë 10 lojtarë

0
Kombëtarja e Kosovës nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim përballë Moldavisë në ‘Ennio Tardini’ të Parmës.‘Dardanët’ barazuan 1:1...

Kosova me dy mungesa të mëdha për ndeshjet e nëntorit

0
Herolind Shala dhe Benjamin Kololli do të mungojnë te Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjet e nëntorit shkaku i ndëshkimeve ndaj Greqisë. Dardanët morën një barazim...

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

0
Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë katër pikë nga dy ndeshjet e muajit qershor. Dardanët fillimisht luajtën në udhëtim te...