Rashica futet në formacionin e javës në Bundesligë

0
Milot Rashica është shndërruar një bomber i vërtetë te skuadra e Werder Bremen ku pothuajse shënon në çdo ndeshje.

Messi njofton Barcelonën se dëshiron të largohet

0
Lionel Messi ka vendosur të largohet nga Barcelona.Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë, nuk e sheh veten më brenda projektit të...

Ja kur do shiten biletat për ndeshjen Kosovë-Angli

0
Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’ në muajin nëntor.

Kosova e mposhtë Serbinë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv

0
Serbia del humbëse edhe në një duel me Kosovën. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë e ka hedhur poshtë ankesën e Federatës së Futbollit...

Mësohet arsyeja pse Ronaldo u largua nga Reali

0
Është zbuluar arsyeja kryesore se përse Cristiano Roanldo u largua nga Real Madridi. Zinedine Zidane kishte mbajtur një takim të gjatë me Florentino Perezin dhe...

Bayerni fiton titullin e pestë radhazi, bëhet kampion edhe matematikisht

0
Bajerni i Mynihut është kampion i Gjermanisë për sezonin 2016-2017. Bavarezët siguruan matematikisht titullin falë fitores 6-0 kundër Volfsburgut në transfertë. 27 herë kampionët e Bundesligës...

Messi sportisti më i paguar në botë

0
Lojtari i kombëtares argjentinase dhe Barcelonës, Lionel Messi është sportisti më i paguar vitin e kaluar, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bayern konfirmon: Sot nisim stërvitjet

0
Bayern Munich do të stërvisë "në grupe të vogla" të hënën pasi klubi konfirmoi skuadrën e ekipit të parë të Hansi Flick...

Messi i vetëm ka kontribuar në aq gola sa ka shënuar e gjithë skuadra...

0
Një statistikë tjetër tregon që Leo Messi është duke zhvilluar edhe një sezon fantastik. Lionel Messi po shkëlqen në La Liga, teksa kryeson...

Reali në krizë, humb edhe nga Betisi

0
Real Madridi ka dështuar në shtëpi ndaj Real Betisit. Skuadra e Zinedine Zidane u mposht 1:0. Përkundër rasteve të shumta të Realit, Betisi fitoi me golin...