Ndryshon renditja në garën për Këpucën e Artë

0
Lazio ka marrë tri pikë në minutat e fundit të ndeshjes në udhëtim te Brescia në Serie A, me golin e fitores...

Liverpool me gjest fantastik për tifozët

0
Liverpool nuk ka arritur të kualifikohet tutje në FA Cup, pas ndeshjes së parë të zhvilluar kundër Shrewsbury, ndeshje kjo e cila...

Barcelona, 110 milionë euro për yllin e Atletico Madrid

0
Barcelona kërkon që të përforcohet me mesfushorin e Atletico Madrid, Saul Niguez. Klubi katalanas, pasi ka blerë para disa javësh...

Xhaka, alternativë e Atletico Madridit

0
Atletico Madrid po konsideron Granit Xhakën si një zëvendësim të mundshëm të Rodri, me këtë të fundit që po kërkohet nga Manchester...

Nora Gjakova kualifikohet në çerekfinale të Botërorit në Tokio

0
Nora Gjakova ka mposhtur xhudisten nga Taipei, Chen-Ling Lien. Nora Gjakova, ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit...

Sytë dhe veshët drejt El Clasicos

0
Sytë dhe veshët e botës janë drejtuar nga kryeqyteti spanjoll, ku në orën 13:00 do të luhet përballja mes 2 prej skuadrave më të...

Ancelotti sjell te Everton dy lojtarë të Napolit?

0
Trajneri i ri i Everton, Carlo Ancelotti është lidhur me dy lojtarët e Napolit për afatin kalimtar të janarit, Dries Mertens dhe Lorenzo Insigne.

Hetime mbi blerjen e Milanit

0
Një prokuror publik ka filluar hetimet për shitjen e klubit të Milanit nga Silvio Berlusconit te Yonghong Li. Biznesmeni kishte blere në prill klubin...

Gazeta katalonase i uron Kosovës mirëseardhje, KON-Spanjës: Mos i pengo sportistët kosovarë

0
Gazeta sportive e Katalonisë, "L'Esportiu de Catalunya" ka vënë sot në ballinën e saj ekipin olimpik të Kosovës. Me titullin “MIRËSEVINI”, gazeta i uron mirëseardhje...

Spektakël në “Stamford Bridge”, Chelsea e United ndajnë pikët

0
Supersfida e javës së 8-të në Premier League angleze i dhuroi të gjitha përveç fituesit. Chelsea dhe Manchester United u kënaqen me nga një...