Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Hagë

0
Distria Krasniqi ka arritur që ta fitojë medaljen e bronztë në Grand Prix-in që po mbahet në Hagë të Holandës, në kategorinë deri në...

Deontay Wilder mposht Luis Ortiz me KO – mbetet kampioni i WBC, vazhdon rekordin...

0
Deontay Wilder ka ruajtur titullin e tij në peshë të rëndë në WBC me një fitore nokaut ndaj Luis Ortiz. Duke qenë se ishte dominuar...

Përballje Kosovë – Serbi në boks

0
Përballje Kosovë – Serbi, pritet të zhvillohet sot në kampionatin ballkanik të boksit, që po mbahet në Antalia të Turqisë. Sipas Federatës së Boksit të...

Loriana Kuka synon medaljen e artë në Grand Prix Budapest

0
Xhudoja kosovare synon sot edhe një tjetër medalje të artë në Grand Prix Budapest. Pas Majlinda Kelmendit, Nora Gjakovës, Distria Krasniqit e Akil Gjakovës, sot...

Urata Rama eliminohet nga Lojërat Olimpike

0
Shenjëtarja Urata Rama është eliminuar nga Lojërat Olimpike. Përfaqësuesja e Kosovës nuk arriti pikët për të siguruar kalimin tutje. Ajo përfundoi garën me 402 pikë Pas...

Ja sa pikë grumbulluan sot xhudistet kosovare

0
Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë vazhdar me sukseset e tyre në xhudo, ku falë tyre Kosova mori tri medalje, dy të...

Nuk i lejohen simbolet shtetërore, Kosova nuk merr pjesë në garën e madhe në...

0
Driton Kuka ka thënë se nuk do ta pranojnë kërkesën e Rusisë për të hequr dorë nga simbolet e Kosovës në këtë turne. Driton Kuka,...

Spanja sërish injoron Kosovën, e paraqet pa flamur në Botërorin e hendbollit

0
Spanja vazhdon të mos e njoh shtetin e Kosovës dhe ka vazhduar me veprimet e turpshme edhe në sportin e hendbollit. Përfaqësuesja U21 e Kosovës...

Majlinda Kelmendi e Artë në Gjermani

0
Majlinda Kelmendi ka vazhduar me formën e mirë në vitin 2019, duke fituar medaljen e dytë të artë këtë vit. Kampionia Olimpike dhe e...

Distria Krasniqi fiton medaljen e parë për Kosovën në Tokio

0
Distria Krasniqi nuk është kthyer duarbosh nga Kampionati Botëror që po mbahet në Tokio. Xhudistja kosovare triumfoi në përballjen për vendin e tretë kundër Laura...